Vairuotojų įpročiai nesikeičia – vairuoja neblaivūs ir vis dar siūlo kyšį

Data

2020 02 24

Įvertinimas
1
policijos-akcija-kysis-ispurvina-5dc93f9e90315.jpg

Nepaisant griežtos baudžiamosios atsakomybės už vairavimą neblaiviems, asmenys ir toliau drąsiai sėda prie transporto priemonių vairų rizikuodami savo ir kitų gyvybėmis.

Kaip įprasta, praėjęs savaitgalis Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnams buvo aktyvus ir kupinas prevencinių priemonių. Jų metu, didžiausias dėmesys buvo skiriamas neblaivių bei kitaip grubiai Kelių eismo taisyklių reikalavimus pažeidžiančių vairuotojų kontrolei. Pažeidėjų, kaip visuomet, netrūko.

Vasario 21 - 22 dienomis, Telšių apskr. VPK prižiūrimoje teritorijoje (Telšių, Mažeikių, Kelmės rajonuose) iš viso buvo patikrintos 1248 transporto priemonės, tarp kurių – 3 neblaivūs vairuotojai:

  • vairuotojas (gimęs 1981 m.) buvo sustabdytas Telšių r., kelyje Šiauliai-Palanga, 67 km., jam nustatytas 0,44 promilės girtumas;

  • vairuotojas (gimęs 1991 m.) buvo sustabdytas Telšiuose, Sedos g., jam nustatytas 0,45 promilės girtumas.

Nepaisant to, kad žiniasklaidoje apstu informacijos apie policijos pareigūnų papirkimą ir dėl tokių veiksmų gresiančią baudžiamąją atsakomybę, tačiau savaitgalį Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus buvo bandyta papirkti už teisėtų veiksmų neatlikimą. Vienas iš neblaivių vairuotojų, pareigūnams siūlė kyšį:

  • vairuotojas (gimęs 1964 m.) buvo pastebėtas susmukęs ir bandantis išvažiuoti iš šlapios kelio dangos, Mažeikiuose., Račalių k., Liepų g. Vairuotojui nustatytas – vidutinis - 1,81 promilės girtumas. Norėdamas išvengti atsakomybės vairuotojas žodžiu kelių policijos vyriausiems patruliams pasiūlė 50 eurų kyšį. Nors asmuo ir buvo įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės, už bandymą papirkti policijos pareigūnus, jis į tokį įspėjimą nereagavo ir nesiliovė siūlyti vis didesnio kyšio. Taip pat pas šį asmenį, automobilio bagažinėje, buvo rasta 19 vnt. kontrabandinių cigarečių (neteisėtai įsigytų ir gabentų akcizais apmokestintų prekių).

Vykdytos priemonės metu užfiksuoti ne tik neblaivūs asmenys. 1 vairuotojas pažeidė naudojimosi saugos diržais taisykles, vairavo transporto priemonę neprisisegęs saugos diržo, kai saugos diržai transporto priemonėje buvo įrengti.
Telšių apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai ragina eismo dalyvius būti sąžiningais ir nesėsti prie vairo apsvaigus nuo alkoholio. Didžiausia vertybė – saugumas, tad saugokime save ir kitus, laikykimės Kelių eismo taisyklių reikalavimų, elkimės atsakingai ir apdairiai.

 

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija.