Už pareigūnų įžeidimą gresia bauda

Data

2020 08 26

Įvertinimas
0
946_54d24862e117c61e256a302413bad4e8.jpg

Policijos pareigūnai, dirbdami savo tiesioginį darbą ir atlikdami pareigą, susilaukia ne tik padėkų – deja, vis dar pasitaiko ir nevengiančių uniformuotų pareigūnų įžeisti. Ypač drąsūs gyventojai, kitapus telefono ragelio ar socialinių tinklų lankytojai, neretai prisidengę svetimais vardais.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai jau kelerius metus sėkmingai vykdo pareigūnų apsaugos nuo galimo neteisėto poveikio priemones, kuriomis siekiama užkirsti kelią galimiems ketinimams paveikti sąžiningą ir objektyvų policininko pareigų atlikimą.

Štai, kovo 18 d., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnas sulaukė net dviejų, to paties asmens, skambučių, kurių metu buvo išsakyti žeidžiantys žodžiai jam bei jo kolegai.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsniu, 2020 m. birželio 10 d. Telšių apylinkės teismas priėmė nutarimą, kuriuo nutarta asmeniui, įžeidinėjusiam pareigūnų garbę ir orumą, skirti 100 eurų baudą.

Nepaisant bausmės bei žeminančių žodžių pareigūnams, asmuo nesutiko su nutarimu bei pateikė apeliacinį skundą. Rugpjūčio 11 dieną, Šiaulių apygardos teismas, apeliacinį skundą atmetė - asmeniui Telšių apylinkės teismo nutarimas nepakeistas, jis patrauktas administracinėn atsakomybėn.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai primena, kad prieš reikšdami įžeidžiančius, neetiško turinio žodžius, pagalvokite apie galimas pasekmes sau. Valstybės tarnautojo įžeidimas žodžiu ar raštu yra nusikalstama veika – gerbkite tuos, kurie pirmieji atskubės jums į pagalbą ištikus nelaimei.