Už melagingą policijos pareigūnų iškvietimą – piniginė bauda

Data

2020 11 04

Įvertinimas
0
policija-svytureliai.jpg

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisratiato pareigūnai, dirbdami savo tiesioginį darbą ir atlikdami pareigą, susilaukia ir melagingų iškvietimų, trikdančių jų darbą.
Telšių apylinkės teisme, rašytinio proceso tvarka, išnagrinėta administracinio nusižengimo byla. 2020 m. rugsėjo 4 d. apie 15.40 val. Akmenės rajono gyventojas paskambino Bendruoju pagalbos centro telefonu teigdamas, kad pastebėjo pareigūną, kuris vairuodamas transporto priemonę, kliudė kitą automobilį. Reaguojant į pranešimą, į įvykio vietą nuvyko pareigūnai, tačiau nurodytame kelyje joks įvykis ir jo požymiai nebuvo užfiksuoti. Deja, bet po įvykio vietos patikrinimo, su pranešėju susisiekti nepavyko. Kiek vėliau, pagal telefono numerį, nustatyta, kad į bendrąjį pagalbos centrą skambino, įtariama, neblaivus vyras, gimęs 1993 m. Pranešant nebūtą įvykį, jo kalba buvo neaiški, mintys dėstomos nerišliai. Ne gana to, asmuo nurodė klaidingus anketinius duomenis.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 493 straipsnio 2 dalimi, 2020 m. spalio 13 d. Telšių apylinkės teismas priėmė nutarimą, kuriuo nutarta vyrui, už melagingą iškvietimą, skirti administracinę nuobaudą - 200 eurų baudą.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai primena, kad už bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 493 str. gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų, už policijos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų.
Imuniteto ir vidaus tyrimo skyriaus pareigūnai įspėja, kad, siekdami užtikrinti visų policijos pareigūnų saugumą, apginti jų garbę bei orumą, į bet kokius mėginimus nederamai paveikti policijos sistemos darbuotojus reaguos principingai – piliečiai, pasipriešinę teisėtiems pareigūnų nurodymams, įžeidę juos raštu ar žodžiu, arba sukėlę fizinį skausmą, atsakomybės neišvengs ir bus nubausti įstatymo numatyta tvarka.
Prieš kviesdami policijos pareigūnus, dėl nebūtų nusikaltimų ir melagingos informacijos, pagalvokite apie galimas pasekmes sau.