Už melagingą policijos iškvietimą – piniginė bauda

Data

2020 05 05

Įvertinimas
0
policijos svytureliai.jpg

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, dirbdami savo tiesioginį darbą ir atlikdami pareigą, susilaukia ir melagingų iškvietimų, trukdančių pareigūnų darbą.

Telšių apylinkės teisme, rašytinio proceso tvarka, išnagrinėta administracinio nusižengimo byla. 2020 m. balandžio 19 d. apie 19.27 val. buvo gautas iškvietimas bei surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl to, kad moteris, kuriai nustatytas 3,36 promilės girtumas, melagingai iškvietė policijos pareigūnus, nurodydama nebūtą nusikaltimą apie smurtą artimoje aplinkoje.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 493 straipsnio 2 dalimi, 2020 m. balandžio 28 d. Telšių apylinkės teismas priėmė nutarimą, kuriuo nutarta moteriai, už melagingą iškvietimą, skirti administracinę nuobaudą - 300 eurų baudą.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai primena, kad už bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 493 str. gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų, už policijos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų.

Prieš kviesdami policijos pareigūnus, dėl nebūtų nusikaltimų ir melagingos informacijos, pagalvokite apie galimas pasekmes sau.