Sveikiname rugsėjo 1 – osios proga ir primename apie saugumą keliuose

Data

2021 09 01

Įvertinimas
0
policininkai-budi-prie-pesciuju-perejos-per-rugsejo-1-aja-57c7cbfe03a33-850x560.jpg

Prasidėjus naujiems mokslo metams, į gatves ir kelius tradiciškai sugrįžta jaunieji eismo dalyviai. Po vasaros atostogų darželinukai, moksleiviai, studentai vyks į mokymo įstaigas autobusais ir automobiliais, dviračiais ir paspirtukais. Intensyviame eisme dalyvaus daugiau pradedančiųjų vairuotojų, keliuose padidės transporto priemonių srautai. Prasidės įtemptas metas ne tik tėvams bei vairuotojams, bet ir visiems, kurie vienaip ar kitaip yra atsakingi už darnų ir saugų eismą.

Mokslo metų pradžia – tinkama priežastis dar kartą priminti sau ir kitiems, kad saugus eismas priklauso ne nuo vieno žmogaus, o nuo visos eismo bendruomenės., t. y. nuo visų mūsų.

Telšių policijos pareigūnai gražios šventės proga kreipiasi tiek į pėsčiuosius, tiek ir į vairuotojus, ragindami prisiminti, kad:

  • dalyvaujant eisme būtina laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų;
  • per kelią eiti tik per pėsčiųjų perėją, jeigu perėjos nėra – gerai apžvelgiamoje vietoje, įsitikinus, kad eiti saugu;
  • einant per kelią bei vairuojant automobilį naudotis mobiliaisiais telefonais draudžiama;
  • automobilyje privaloma naudoti saugos priemones: specialias kėdutes, saugos diržus;
  • dviračio ir elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Pirmosiomis mokslo metų dienomis ypatingas dėmesys bus skiriamas eismui. Rugsėjį policija išskirtinį dėmesį skirs vaikams ir jų saugumui, transporto priemonių vairuotojų elgesio kontrolei sankryžose, pėsčiųjų perėjose bei dviračių transporto priemonių drausmei. Pareigūnai sustiprins patruliavimą greta mokyklų ir vaikų darželių esančių sankryžų. Bus rengiamos įvairios priemonės užtikrinančios Kelių eismo taisyklių laikymąsi ir eismo saugumą.

Telšių policija primena, kad eismo dalyviams svarbu būti dėmesingais, atsakingai ir pakančiais, siekiant apsaugoti tiek save, tiek kitus eismo dalyvius.

Sveikiname rugsėjo 1 – osios proga ir linkime saugių mokslo metų!