BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Sukėlęs eismo įvykį, žmogus sužinojo, kad jau kurį laiką vairuoja, neturėdamas tam teisės teisės

Data

2023 04 13

Įvertinimas
0

Kartais ima ir atsitinka, kad žmogus padaro Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Jis sulaukia administracinio nusižengimo protokolo su administraciniu nurodymu sumokėti baudą ir informacija apie teisės vairuoti atėmimo terminą. Žmogus, sumokėjęs baudą ir nurodytą terminą nesinaudojęs transporto priemone, po to sėda prie automobilio vairo ir pasitikinčiai išrieda į kelią. Ir atsitinka taip, kad sustabdytas policijos pareigūnų staiga sužino, jog, nors vairuotojo pažymėjimą jis ir turi, tačiau teisės vairuoti neturi. Ir tai nutinka dėl vienintelės priežasties – neatidžiai perskaityto administracinio nusižengimo protokolo. Dokumentą būtina skaityti visą, ne tik dalį dėl nuobaudos paskyrimo.

Tokioje situacijoje neseniai atsidūrė 58-nerių metų Pakruojo rajono gyventojas. Tapęs eismo įvykio dalyviu, jis buvo nustebintas žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos, jog jis transporto priemonę vairavo neturėdamas tam teisės. Vyras tuo labai pasipiktino, nes savo rankose jis turėjo vairuotojo pažymėjimą, kuriame buvo nurodyta, jog dokumentas galioja iki 2029 metų.

Paaiškėjo, kad vyro vairuotojo pažymėjimas tikrai galioja iki nurodyto termino, tačiau teisės vairuoti jis šiuo metu neturi. Ir už tai gresia bauda, kaip automobilį vairuojančiam teisės vairuoti neturinčiam asmeniui.

Minėtos situacijos priešistorė yra 2021-ųjų ruduo. Taip jau atsitiko, kad pakruojiškis Radviliškio rajone 55-iais kilometrais viršijo leistiną - 50 km, greitį. Vyrui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu sumokėti 250 eurų baudą ir informavimu, jog mėnesiui jis neteko teisės vairuoti. Vairuotojo pažymėjimas dabar iš žmogaus nepaimamas, todėl po mėnesio nereikėjo rūpintis paties dokumento atgavimu. Tačiau, kad galėtum atgauti teisę vairuoti, jam reikėjo atlikti kai kuriuos namų darbus. Jų neatlikus, teisė vairuoti negrąžinama. Vyras tiesiog neatkreipė dėmesio į protokole esantį įrašą „ Asmuo, kuriam skirtas teisės vairuoti atėmimas, iki teisės vairuoti atėmimo termino pabaigos privalo išklausyti papildomus vairuotojų mokymus pasirinktoje vairavimo mokykloje (einant į vairavimo mokyklą, turėkite protokolo kopiją). Siekdami susigrąžinti teisę vairuoti, turite pateikti VĮ „Regitra" vairuotojo pažymėjimus išduodančiam padaliniui prašymą grąžinti teisę vairuoti.“

Kadangi pakruojiškis šių sąlygų neįvykdė, teisė vairuoti, praėjus jos atėmimo laikui, savaime pati nesugrįžo.

Ir dar reikėtų žinoti, kad, laiku sumokėjus administraciniu nurodymu siūlomą baudą, administracinis nurodymas laikomas įvykdytu, o teisės atėmimo terminas pradedamas skaičiuoti kitą dieną po dienos, kurią sumokėta administraciniu nurodymu skirta bauda.

Ši istorija - tai pamoka visiems, kad, norint išvengti nesusipratimų, ne tik administracinio nusižengimo protokolus, bet visus dokumentus reikia skaityti įdėmiai.