2021-08-11

Sukčiai pamėgo veikti, pasinaudodami pavežėjų paslaugomis

Praėjusią savaitę Telšių apskrities policijoje pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, kuriuose sutampa svarbi detalė – apgaule įgyti daiktai į sukčių rankas pateko pavežėjų automobiliais. Ir nors transportavimo būdas dar naujas, pati apgaulės schema pareigūnams gerai žinoma.

Viskas prasideda, kai sutariama prekės kaina ir tariamas „pirkėjas“ pardavėjui atsiunčia bankinio pavedimo išrašą, taip įtikindamas, jog pervedė už prekę sutartą pinigų sumą. Tada pardavėjas perspėjamas, kad užmokesčio visgi teks palaukti, nes pavedimą „pirkėjas“ neva atliko iš kito banko, todėl pinigai keliauja ilgiau. Tuo tarpu prekes parduodantys žmonės, patikėję, kad atsiskaitymas jau keliauja, daiktus išsiunčia. Pastarieji pavyzdžiai rodo, kad, tariamo „pirkėjo“ iniciatyva, siuntimui pasitelkiamos ne tik siuntų tarnybos, bet ir pavežėjų paslaugos. Galiausiai, nesulaukę žadėtų pinigų ir nebegalėdami susisiekti su vadinamuoju „pirkėju“, žmonės supranta likę apgauti.

Į tokias sukčių pinkles pakliuvo trys Kelmės gyventojai. Rugpjūčio 3 d. 20-metė mergina, patikėjusi gautu bankinio pavedimo išrašu, sukčiams atidavė 730 eurų vertės mobilųjį telefoną, po poros dienų 430 eurų vertės telefoną tuo pačiu būdu prarado 28 metų vyras, o sekmadienį skaitmeninį matavimo prietaisą, vertą 2200 eurų, sukčiams atidavė dar vienas 1980 m. gimęs kelmiškis. Kad tapo sukčių aukomis, visi trys suprato, kai ilgai nesulaukę žadėtų pinigų mėgino susisiekti su tariamu „pirkėju“, tačiau to padaryti jau nepavyko.

Policija dar kartą primena gyventojams, kad, pasinaudodami šiuolaikinėmis technologijomis, sukčiai nesunkiai suklastoja bankinių pavedimų išrašus, todėl raginame elgtis atsargiai ir nepasitikėti nepažįstamaisiais, ypač tada, kai su jais bendraujate nuotolinėmis ryšio priemonėmis.