Rugsėjo mėnesį pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis

Data

2020 10 08

Įvertinimas
0
663381-867338-1287x836.jpg

Prieš keliolika metų žodis „narkotikai“ mums tereiškė kažką tolimą, svetimą, maža ką turintį bendro su mūsų gyvenimu, su mūsų aplinka. Šiai dienai narkotikai – tai realybė, egzistuojanti šalia mūsų.
Pastaruoju metu policijos pareigūnai sulaukiama vis daugiau pranešimų apie policijai įkliuvusius asmenis, kurie turėjo ar vartojo narkotines, ar psichotropines medžiagas. 2019 metų sausio – rugpjūčio mėnesiais Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai dėl nusikalstamos veikos, susijusios su psichotropinėmis ir narkotinėmis medžiagomis, užregistravo 44 pranešimus, šiemet tuo pačiu laikotarpiu – 51 pranešimą.  
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje vien per rugsėjo mėnesį surašyti net 8 administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 71 str. 1 dalį ir 4 administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 71 str. 2 dalį, kurie numato atsakomybę už narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimą be gydytojo paskyrimo.
Taip pat, dėka atsakingų ir įžvalgių pareigūnų, jų operatyvumo dėka pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 259 str. 1 dalį, dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Vieno tyrimo metu rastas didelis kiekis, net 40 paruoštų dozių narkotinių medžiagų.
Policija primena, kad asmuo, kuris neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Gyventojų, žinančių informacijos apie asmenis, kurie gali verstis panašia veikla ar pastebėję įtartinus asmenis, nedelsiant prašome skambinti trumpuoju pagalbos centro numeriu 112.