Prieš teismą stos moterį apiplėšęs ir smurtavęs vyras

Data

2020 04 10

Įvertinimas
0
slide-2.jpg

Praėjusiais metais, t. y. 2019 metais spalio mėnesį, Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Kelmės rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Kelmės r, Pažvarkulio k., įsibrovimo į patalpą, panaudojant fizinį smurtą ir svetimo turto pagrobimo. Į gyvenamąjį namą buvo įsibrauta išdaužiant lango stiklą. Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūra.

Spalio 26 d., apie 20 val. vyras (gim. 1967 m.) per langą įlipo į moters namus, parvertė nukentėjusiąją ant grindų, naudojo smurtą, atimdamas galimybę priešintis, šaukė: „atiduok pinigus“  ir, jog nori gerti. Moteris priešindamasi sužalojo jį ir davė jam 50 centų. Pasiėmęs pinigus, vyras išjungė šviesą ir atsigulė, nukentėjusioji tuo tarpu pabėgo į lauką.

Po kelių valandų vyras išėjo link kelio ir išvažiavo. Nusikaltimo metu moteriai buvo padaryta 60,50 eurų turtinė žala bei 5000 eurų neturtinė žala. Įtariamajam buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, Lietuvos BPK 127 str.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjai ir Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras, bendrų pastangų dėka, per 5 mėnesius, laukiant DNR išvados, nes įtariamasis neprisipažino, kad naudojo smurtą nukentėjusiosios atžvilgiu, ikiteisminį tyrimą baigė ir bylą perdavė teismui. Kaltinamasis – Kelmės r. gyvenantis, 4 kartus teistas vyras, daugiausia už smurtą ir vagystę. Už šį kartą padarytus nusikaltimus, asmuo kaltinamas nusikalstamos veikos padarymu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. Baudžiamasis kodeksas numato įvairias bausmes, tarp kurių ir laisvės atėmimas iki 6 metų.  Jam gresiančios bausmės dydis spręsis teismo posėdžių salėje.