Prieš teismą stos du jaunuoliai smurtavę senyvo amžiaus moters atžvilgiu

Data

2020 04 30

Įvertinimas
0
resize_1418x940_law-photo.jpg

Praėjusiais metais, t. y. 2019 metais gruodžio mėnesį, Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Akmenės rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Akmenės r., Paeglesių k. įsibrovimo į namus, panaudojant fizinį smurtą. Į gyvenamąjį namą buvo įsibrauta tempiant durų rankeną ir neleidžiant name esančiai moteriai jų užsidaryti. Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūra.
Gruodžio 7
d. apie 5.30 val. nepilnametis vaikinas (gim. 2003 m.) ir mergina (gim. 2001 m.) tempiant durų rankeną įsibrovė į 79 metų moters (gim. 1940 m.) namus, naudojo fizinį smurtą, atimdami galimybę priešintis, grasino padegti namus bei reikalavo pinigų ir alkoholinių gėrimų. Jaunuoliai nieko negavę, iš įvykio vietos pasišalino.
Ta pačią dieną, po kelių valandų, gulinčią senolę rado to paties Paeglesių kaimo gyventojas, namo savininkas, kuriame moteris gyveno. Dėl patirtų sužalojimų, moteris sveikata buvo sutrikdyta ilgiau nei 10 parų.
Įtariamuosius pareigūnams pavyko sučiupti, tiesa, neiškart. Aštuoniolikmetė mergina į pareigūnų rankas papuolė ne taip jau toli nusikaltimo vietos. Jai buvo nustatytas 2,30 promilės girtumas O jos nepilnamečiui bendrininkui pavyko pasprukti. Po paros policijos pareigūnai jį sulaikė Kaune.
Įtariamajai buvo paskirta kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti, periodiškai registruotis policijos įstaigoje, įtariamajam – intensyvi priežiūra.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjai ir Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorė, bendrų pastangų dėka, per beveik 3 mėnesius, ikiteisminį tyrimą baigė ir bylą perdavė teismui. Kaltinamasis – Akmenės r. gyvenantis, neteistas, administraciniais teisės pažeidimais baustas vaikinas, kaltinamoji – Akmenės r. gyventoja, neteista, taip pat bausta administracinės teisės pažeidimais. šiuos padarytus veiksmus, asmenys kaltinami nusikalstamos veikos padarymu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. ir 22 str. Baudžiamasis kodeksas numato įvairias bausmes, tarp kurių ir laisvės atėmimas iki 7 metų. Jiems gresiančios bausmės dydis spręsis teismo posėdžių salėje.