Praėjusi savaitė patvirtino - vairuotojai ir toliau naudojasi mobiliaisiais telefonais vairuojant

Data

2020 11 24

Įvertinimas
0
2000_98bf6d74d4688c6cd00b6e46f20893a3.jpg

Didelė dalis automobilių vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant.
Praėjusią savaitę, lapkričio 16 – 22 dienomis, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, policijos pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, kurios metu buvo siekiama užkardyti neteisėtą mobiliojo ryšio priemonių naudojimąsi vairuojant. Nors vairuotojai apie sugriežtintą kontrolę buvo įspėti iš anksto, apie tai buvo skelbta socialiniuose tinkluose, šalies žiniasklaidoje, tačiau pareigūnų vykdyti reidai atskleidė, kad vis dar ne visi vairuotojai suvokia žalingą ir neteisėtą naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis poveikį ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims.
Iš viso per savaitę Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamuose keliuose užfiksuoti 187 naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant pažeidimai. Dėl visų šių pažeidimų pradėta administracinė teisena. Telšių miesto ir rajono teritorijoje telefonu vairuodami naudojosi 88 asmenys. Kelmės rajone – 50, Mažeikių rajone – 29, Akmenės rajone – 20. Dalis jų neatsakingai elgėsi net darbo metu - naudojosi telefonu vairuodami įmonės transporto priemonę.
Primename, kad už tokį KET pažeidimą yra numatyta bauda Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Tokie veiksmai užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 90 eurų.  Taip pat už šį pakartotinai padarytą nusižengimą - neteisėtą naudojimąsi mobiliojo ryšio priemonėmis – gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių.
Pareigūnai skatina vairuotojus elgtis atsakingai ir atkreipti dėmesį į tai, kad dalyvavimas eisme yra labai atsakinga veikla, todėl reikėtų vengti bet kokios veiklos, kuri yra nesusijusi su tuo bei gali sukelti vairuotojų išsiblaškymą.
Policijos pareigūnai informuoja, kad ir toliau rengs panašias prevencines priemones, tad būkite atidūs, saugokite save bei kitus eismo dalyvius.