Policijai įkliuvo kontrabandinių cigarečių prekeiviai

Data

2020 06 10

Įvertinimas
0
20200608_203131.jpg

Siekdami užkardyti akcizais apmokestinamų prekių nelegalią apyvartą, birželio 8 d. apie 19.35 val., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai tikrindami informaciją apie nelegalią prekybą akcizais apmokestinamomis prekėmis, nuvyko į jiems jau žinomą daugiabutį, kuriame vienas iš gyventojų galimai prekiauja kontrabandinėmis cigaretėmis.
Įėję į laiptinę, lipant laiptais, pareigūnai susitiko galimai nelegalia veikla užsiimantį vyrą. Jis buvo kartu su sūnumi. Policijos pareigūnai iš karto atkreipė dėmesį, jog šių asmenų rūbai yra išsipūtę, lyg asmenys dėvėtų apsaugines liemenes. Patikrinus, pas daugiabučio gyventoją, buvo rasta ir paimta 40 pakelių akcizais apmokestinamų prekių - cigarečių „NZ GOL“ ir „FEST“, o po sūnaus rūbais rado ir paėmė 20 pakelių kontrabandinių cigarečių „FEST“.
Neapsiriboję šiais radiniais, Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai tęsė paiešką, sandėliuke buvo rasta ir paimta dar 1110 pakelių kontrabandinių cigarečių „NZ GOL“, „FEST“, „MINSK“, o gyvenamajame bute - 10 pakelių akcizais apmokestinamų cigarečių.
Iš viso paimta 1180 pakelių kontrabandinių cigarečių „FEST“, „NZ GOL“ ir „MINSK“, kurių bendra vertė 4118,2 eurų.
Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, vyrui, turėjusiam kontrabandinių cigarečių atveju, pradėta administracinio nusižengimo teisena pagal LR ANK 209 str. 7 d., sūnui pagal LR ANK 209 str. 1 d. bei žmonai, kuri bausta už analogišką pažeidimą, pagal LR ANK 209 str. 2 d.