Policija perspėja - fejerverkų griausmas trikdo viešąją rimtį

Data

2020 11 04

Įvertinimas
0
policija perspeja.jpg

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Telšių rajono policijos komisariato pareigūnai vis dažniau gauna pranešimų dėl Telšių r., Varnių mstl., sprogstančių fejerverkų griausmo. Paskutiniu metu, fejerverkų keliamą triukšmą šiame miestelyje galima išgirsti bet kuriuo paros metu, nepaisant ar tai būtų diena, ar naktis ir bet kurioje vietoje – tiek miestelio centre, tiek už miestelio ribų.
Tokiais savo veiksmais, fejerverkų šaudytojai pažeidžia viešąją tvarką. Atsakomybė už nusižengimus, susijusius su civilinės pirotechnikos priemonėmis, nustatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse: draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22 val. iki 8 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinius renginius, kuriuos rengti savivaldybės vykdomoji institucija yra išdavusi leidimą), kitu teisės aktuose nustatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku.
Pareigūnai informuoja, jog keli piktybiškai fejerverkus šaudantys asmenys jau nustatyti ir jiems paskirtos baudos. Surašyti protokolai pagal LR ANK 481 str. (Nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas), pagal LR ANK 488 str. (Viešosios rimties trikdymas). Negana to, fejerverkų triukšmą keliantys asmenys, iššautų fejerverkų šiukšles palieka toje vietoje, iš kurios jie buvo iššauti. Jiems taip pat surašyti protokolai pagal LR ANK 366 str. (Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas).
Informuojame, jog pareigūnai ir toliau vykdys policines priemones, siekiant išsiaiškinti viešosios tvarkos drumstėjus, o juos išsiaiškinus - skirs baudas. Gyventojus raginame būti pilietiškais, dėl keliamo didelio triukšmo kreiptis į seniūniją, joje budintį pareigūną (antradieniais nuo 10.00 iki 12.00 val.), užpildyti pranešimą interneto svetainėje https://www.epolicija.lt/ arba skambinti bendruoju pagalbos centro tel. 112
Policija kviečia gyventojus nelikti abejingais, nesitaikstyti su triukšmadariais, aktyviai dalyvauti kuriant darnią ir saugią bendruomenę, informuojant apie konkrečius viešosios tvarkos pažeidimų atvejus Telšių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiąją tyrėja Aliną Sauserę tel. 860280824.
Netoleruokite šalia jūsų daromų nusikaltimų ir nusižengimų!