Policija dėkoja pilietiškiems gyventojams, padėjusiems sulaikyti neblaivų vairuotoją

Data

2020 11 10

Įvertinimas
0
687_31e57e67ec06b335a54ead59762e8d87.jpg

Vairuotojų, kuriems gresia baudžiamoji atsakomybė už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio, būrį pirmadienio vakarą papildė dar vienas Telšių rajono gyventojas.
Visuomenė pilietiškėja - policijos pareigūnai vis sulaukia pranešimų apie girtus vairuotojus. Vienas tokių – lapkričio 9 dienos vakare. Apie 23.41 val. Telšių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai gavo pranešimą, kad Telšiuose, Karaliaus Mindaugo g., moteris pastebėjo ir sustabdė, įtariama, prie automobilio vairo sėdintį neblaivų vairuotoją, kuris vairavo automobilį “Seat Altea”. Pokalbio su ja metu, automobilio vairuotojas pradėjo šalintis, pranešėjos vyras bandė jį sulaikyti.
Nuvykus nurodytu adresu, pranešėja informavo pareigūnus, jog minėtas asmuo pasišalino iš įvykio vietos link netoliese esančių kapinių. Pareigūnams išsiaiškinus pabėgusio asmens požymius, jie reagavo karštais pėdsakais ir netrukus, operatyvumo dėka Telšiuose, Gėlių g., sprukęs asmuo buvo rastas. Priėjus prie asmens ir pradėjus su juo bendrauti, akivaizdžiai metėsi, kad automobilio vairuotojas buvo neblaivus. Taip pat jis neatsakinėjo į pareigūnų užduodamus klausimus. Supratus, kad tai automobilio vairuotojas, buvo atlikta dalinė asmens turimų daiktų apžiūra bei striukės kišenėje buvo rasti automobilio “Seat Altea” užvedimo rakteliai.
Grįžus į įvykio vietą, pranešėja ir jos vyras atpažino ir patvirtino, kad tai tas pats asmuo, kuris vairavo anksčiu minėtą automobilį. Vyras taip pat neneigė vairavimo fakto.
Pareigūnai nustatė, kad vyras, gimęs 1965 metais, vairavęs automobilį yra neblaivus. Alkoholio matuokliu jam nustatytas 2,17 promilės girtumas. Tai didesnis nei vidutinis girtumas, todėl policijos pareigūnai vyro atžvilgiu pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 281-1 straipsnį.
Telšių rajono policijos komisariato pareigūnai vertina iniciatyvą ir dėkoja pilietiškiems gyventojams, kurie pastebėjo ir neliko abejingi bei policijai pranešė apie kelyje įtartinai važiuojantį automobilį, kurį vairavo neblaivus asmuo. Pareigūnai pastebi ir džiaugiasi, kad gyventojų pastangų ir sąmojingumo dėka, gauti pranešimai apie kelyje pastebėtus neblaivius vairuotojus, leidžia operatyviai sureagavus į įvykį.
Policija primena, kad su pilietiškai pasielgusių žmonių pagalba išvengta ne vienos nelaimės, per kurią galėjo būti sužaloti ar net žūti asmenys. Neleiskime, kad transporto priemones vairuotų bei iš eismo įvykio vietų šalintųsi neblaivūs asmenys. Įtarus ar pastebėjus tokius atvejus, skambinkite bendruoju pagalbos centro telefono numeriu 112.