Patarimas vairuotojams – neviršykite leistino greičio

Data

2020 09 11

Įvertinimas
0
41E0775A-B0E0-4854-81F1-29C0E1BD8AA7.JPG

Šiandien visi taip skubame… Tačiau, vairuotojai, nesilaikydami nustatyto leistino važiavimo greičio, saugaus atstumo, neretai sulaukiau gana skaudžių pasekmių. Viršytas saugus greitis - viena iš pagrindinių priežasčių, lemiančių eismo įvykius keliuose ir skaudžius jų padarinius. Kuo didesnis greitis, tuo mažesnė tikimybė laiku sustabdyti transporto priemonę ir to išvengti.

Transporto priemonės vairuotojas yra atsakingas ne tik už savo ar vežamų keleivių saugumą, bet ir už savo vairavimą. Vairuoti – vadinasi, numatyti. Sugebėjimas prognozuoti – viena svarbiausių transporto priemonės vairuotojo savybių.

Viena tokių skaudžių nelaimių įvyko rugsėjo 9 d., apie 20.09 val., Mažeikių r., Viekšniuose, kai automobilio vairuotojas, gimęs 1989 m., vairuodamas automobilį „Mercedes Benz“ nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio bei nuvažiavęs nuo kelio ir priekine automobilio dalimi atsitrenkė į akmeninę bažnyčios sieną bei šalia stovėjusį informacinį skelbimą.

Kartu su vairuotoju važiavo dar du asmenys. Moteris, gimusi 1979 m., kuri buvo neblaivi (1,23 prom.) bei neblaivus (1,51 prom.) vyras, gimęs 1982 m. Tiek automobilio keleiviai, tiek automobilio vairuotojas dėl sužalojimų gydomi ligoninėje.

Policijos pareigūnai primena, kad gyvenvietėse visoms transporto priemonėms leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 50 km/val greičiu. Kelių eismo taisyklės vairuotojus įpareigoja neviršyti leistino greičio bei laikytis kelio ženklų reikalavimų!

Raginame saugoti savo bei aplinkinių sveikatą. Kiekvienas gali prisidėti prie bendro saugios aplinkos keliuose kūrimo.