Pareigūnai tikrins, kaip vairuotojai elgiasi prie vairo. Už neleistiną mobiliojo telefono naudojimąsi vairuojant – gresia bauda

Data

2020 10 07

Įvertinimas
0
mobilusis-telefonas-74076170.jpg

Vis dažniau pastebima, kad automobilių vairuotojai nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Įprotis naudotis mobiliaisiais telefonais yra labai paplitęs ir nemažai vairuotojų nesuvokia žalingo ir neteisėto  naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis poveikio ir keliamo pavojaus eismo saugumui. Toks reiškinys tikriausiai jau tapo įprastas ir tikrai kasdien pastebime bent po vieną taip besielgiantį neatsakingą vairuotoją.
Siekiant užtikrinti tinkamą eismo kontrolę, spalio 7–13 dienomis Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje, pareigūnai vykdys policinę prevencinę eismo dalyvių kontrolės priemonę. Policijos pareigūnai tikrins ar automobilių vairuotojai prie vairo nesinaudoja mobiliaisiais telefonais.
Kelių eismo taisyklėse nurodoma, kad motorinių transporto priemonių vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis yra išjungtas. Transporto priemonių vairuotojai turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų. Tai reiškia, kad rašyti žinutes, kalbėti telefonu, naršyti internete ir kitaip naudotis mobiliojo ryšio priemone rankomis galima tik saugiai sustojus leistinoje vietoje ir išjungus vairuojamos transporto priemonės variklį.
Vairuotojas, naudodamasis mobiliojo ryšio priemone, neturėdamas laisvų rankų įrangos, pirmiausia, rizikuoja ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių sveikata ar net gyvybe. Už tokį KET pažeidimą yra numatyta bauda Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Tokie veiksmai užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 90 eurų, taip pat už šį nusižengimą gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.
Tikimės, kad atsakingi ir dėmesingi eismo dalyviai apsaugos ne tik save, bet padės apsaugoti ir kitus. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad dalyvavimas eisme yra labai atsakinga veikla, todėl reikėtų vengti bet kokios veiklos, kuri nesusijusi su dalyvavimu eisme.
Raginame vairuoti atsakingai ir primename, kad policijos pareigūnai imsis visų įmanomų priemonių eismo saugumui užtikrinti.
Linkime saugių kelionių ir atidumo kelyje.