Pareigūnai tikrino Kelių eismo taisyklių laikymąsi geležinkelio pervažose

Data

2020 10 28

Įvertinimas
1
3CF780ED-97B6-467F-A215-4D635C417276.JPG

Siekiant užtikrinti Kelių eismo taisyklių pažeidimų kontrolę keliuose, spalio 26 dieną Kelių policijos skyriaus pareigūnai bendradarbiaudami su Lietuvos transporto saugos administracija vykdė bendras priemones, kurių svarbiausias tikslas – atlikti švietėjišką veiklą, skatinant laikytis Kelių eismo taisyklių geležinkelio pervažose ir jų prieigose.
Pareigūnai su transporto saugos darbuotojais patikrinimus surengė Telšių ir Mažeikių miestuose bei rajonuose. Buvo taikomas mišrus patruliavimo būdas.
Priemonių metu, vykdant  Kelių eismo taisyklių laikymosi geležinkelio pervažose ir jų prieigose, kontrolę, taip pat esant įtarimui, kad pažeidžiami teisės aktų reikalavimai, pareigūnai tikrino transporto priemonių techninę būklę, vairuotojų vairavimo ir poilsio režimą, atliko M2, M3, N2, N3, O3 ir O4 klasių transporto priemonių, T5 kategorijos ratinių traktorių, kurie dažniausiai naudojami viešuosiuose keliuose vežimams už atlygį ir kurių didžiausias projektinis greitis yra didesnis kaip 40 km/h, pradinius techninius patikrinimus, tikrino vairuotojų blaivumą, o kilus įtarimui, privalėjo atlikti apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų svaigiųjų medžiagų patikrinimus.
Vykdytų priemonių metu buvo stengiamasi atlikti prevencinį darbą: nebausti vairuotojų nei pėsčiųjų, bet juos įspėti, paraginti elgtis atsargiai. Tačiau nustatyti įvairūs kiti pažeidimai, nesusiję su vykdyta priemone. Pareigūnai užfiksavo net aštuonis vairuotojus, kurie naudojosi mobiliojo ryšio telefonu prie automobilio vairavo, du iš jų - telefonu naudojosi važiuojant per geležinkelio pervažas. Dar vienas vairuotojas vairavo mopedą neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonių. Taip pat pro pareigūnų akis nepraslydo du asmenys, kurie transporto priemones vairavo neprisisegę saugos diržų bei neblaivus dviratininkas, kuriam alkotesterio pagalba nustatytas 2,18 promilės girtumas.
Kelių policijos skyriaus pareigūnai ragina laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, vairuoti atsakingai, saugoti save bei kitus eismo dalyvius! Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad dalyvavimas eisme yra labai atsakinga veikla, todėl reikėtų vengti bet kokios veiklos, kuri nesusijusi su dalyvavimu eisme.