Pareigūnai tikrino, ar vairuotojai pasikeitė žemines padangas – pažeidėjams baudos ir techninės apžiūros panaikinimas

Data

2020 11 25

Įvertinimas
0
IMG_5347.jpg

Pagal galiojančias kelių eismo taisykles vasarines automobilių padangas į žiemines reikia pasikeisti iki lapkričio 10 d. Tad, jau net dvi savaites visi keliuose važiuojantys automobiliai turi būti su žieminėmis padangomis.
Šiandien, lapkričio 25 dieną, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai Telšių mieste tikrino ar vairuotojai nepamiršo šio reiklavimo ir yra tinkamai pasiruošę šaltajam sezonui.
Kontrolės priemonė atskleidė, kad dauguma vairuotojų šio reikalavimo paiso bei lapkričio mėnesį retas atvejis, komet galime sutikti vairuotoją su vasarinėmis padangomis. Policijos pareigūnai džiaugiasi, jog didelė dalis vairuotojų buvo pavyzdingi ir buvo ne tik pasikeitę padangas į tinkamas sezonui, bet ir žieminių padangų protektorius nebuvo mažesnis nei rekomenduojamas - 3 mm.
O tie vairuotojai, kurių automobilių padangų protektoriaus gylis buvo mažesnis nei 3 mm ar jie neturėjo sezonui tinkamų padangų - traukiami administracinėn atsakomybėn pagal LR ANK 415 str. 2d.
Iš 100 trečiadienį iki pietų patikrintų automobilių, nustatyti du pažeidimai, kai automobiliai vis dar buvo su vasarinėmis padangomis. Už tokį pažeidimą numatytos baudos nuo 30 iki 40 eurų. Jei pažeidimas padarytas pirmą kartą, bauda siekia 15 eurų. Taip pat iškart anuliuojama automobilio techninė apžiūra.
Pareigūnai priminė vairuotojams, jog Kelių eismo taisyklėse nustatyta, kad nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1d. draudžiama eksploatuoti lengvuosius automobilius su vasarinėmis padangomis, o netinkamos padangos, esant slidžiai kelio dangai, gali tapti eismo įvykių ir nelaimių priežastimi.
Būkime atsakingi, saugokime save ir kitus eismo dalyvius!