Pareigūnai sutrukdė plisti kontrabandinėms cigaretėms

Data

2020 04 16

Įvertinimas
0
IMG_1887.JPG

Siekdami užkardyti akcizais apmokestinamų prekių nelegalią apyvartą, balandžio 9 d. apie 10.00 val, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai važiuodami Kelmės miesto, Atgimimo gatve, pastebėjo gatve einančią moterį, kuri rankose nešėsi juodos spalvos maišą. Pareigūnai atkreipė dėmesį, jog jame yra stačiakampio formos dėžė. Kilus įtarimui, kad tai galimai kontrabandinės cigaretės, pareigūnai apsisuko ir važiavo link einančios moters (gim. 1955 m.). Įtariamoji staiga įbėgo į gyvenamo namo kiemą, kuriame ant laiptų, vedančių į rūsį, numetė maišą su dėže. Kaip vėliau paaiškėjo, tai moters gyvenamasis namas.

Pareigūnai pamesto maišo viduje rado popierinę dėžę pilną kontrabandinių rūkalų. Iš viso buvo rasta 500 pakelių akcizais apmokestinamų prekių - cigarečių FEST“, „NZ“, „MINSK“ su baltarusiškomis banderolėmis. Neapsiriboję šiuo radiniu, pareigūnai paiešką tęsė moters namuose, kuriuose buvo surasti ir paimti dar 4 pakeliai kontrabandinių cigarečių. Visų 504 cigarečių pakelių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos nustatyto pavyzdžio banderolėmis, vertė 1753,92 eurai.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, moters, turėjusios kontrabandinių cigarečių atveju, pradėta administracinio nusižengimo teisena pagal LR ANK 209 str. 5 d. Moteriai gresia bauda nuo 2000 iki 5590 eurų.