Pareigūnai ragina būti atsakingiems, rūpintis savo bei kitų sveikata ir gerove

Data

2020 10 30

Įvertinimas
0
92BAD0EF-588C-4C8B-82D5-D15DD18EC989.jpeg

Artėjant ilgajam savaitgaliui, mirusiųjų atminimo ir pagerbimo dienoms, natūralu, kad visuose šalies keliuose transporto priemonių srautai bus gerokai intensyvesni. Policija įspėja eismo dalyvius – keliuose prasidėjo pavojingas eismui laikas, nes rudeniški orai keičia važiavimo sąlygas, tamsusis paros metas prasideda anksčiau, matomumą blogina krituliai. Šiomis dienomis vienas svarbiausių veiksnių, padėsiančių patirti kuo mažiau nepatogumų – tolerancija ir pakantumas vieni kitų atžvilgiu.
Ilgąjį savaitgalį Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami tinkamai užtikrinti eismo dalyvių saugumą, viešąją tvarką, teisės pažeidimų ir nusikalstamų veikų prevenciją, skirs papildomas policijos pareigūnų pajėgas. Pareigūnai vykdys prevencines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams išsiaiškinti. Patruliavimas bus sustiprintas masinio lankymo vietose, patruliavimo maršrutai bus nukreipiami į tas vietas, kuriose dažniausiai įvyksta teisės pažeidimai.
Didžiausias dėmesys bus skirtas patruliavimui prie kapinių, transporto priemonių srauto kontrolei, viešosios tvarkos priežiūrai bei kaip asmenys laikosi su koronavirusu susijusių reikalavimų. Karantino režimo metu už reikalavimų nevykdymą yra numatyta atsakomybė. Nustačius pažeidimus, piktybiškai karantino taisyklių nesilaikantiems asmenims gresia administracinė (bauda nuo 500 iki 1500 Eur) ar net baudžiamoji atsakomybė.
Pareigūnų uždavinys - užtikrinti teisėtų reikalavimų laikymąsi. Esame nusiteikę geranoriškai įspėti mūsų rajono gyventojus bei svečius, kurie per neapdairumą pamirš laikytis reikalavimų ir nedelsiant reaguos į pareigūnų pastabas, todėl prašome būti sąmoningais.
Primename, kad privaloma laikytis šių nurodymų:

  • Vyresniems nei 6 metų asmenims, viešose vietose (tiek atvirose, tiek uždarose) privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones);
  • Viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų.

Reikalavimų laikymasis šiuo metu yra svarbiausia priemonė, kuri reikšmingai gali padėti siekiant stabdyti koronaviruso ir jo sukeliamos ligos plitimą. Rekomenduojame laikytis nurodymų, būti drausmingiems, gerbti ir saugoti savo bei aplinkinių asmenų sveikatą.