Pareigūnai primena: atšvaitas yra ne rekomenduojamas, bet privalomas

Data

2020 11 27

Įvertinimas
0
0115C16A-AFA2-49CE-ADE8-9D60ED732B99.JPG

Ruduo – vienas iš pavojingiausių laikotarpių eismo dalyviams. Pasikeitus eismo sąlygoms, kai lauke anksčiau temsta, dėl lietaus ir rūko keliuose yra blogas matomumas, pagausėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji ir dviratininkai. Nors sutemus eismo intensyvumas sumažėja, tačiau atsiranda kitas pavojus – likti nepastebėtam. Todėl pėstiesiems ir dviratininkams keliaujant tamsoje labai svarbu laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir pasirūpinti tuo, jog būtų gerai matomi kitiems eismo dalyviams. Deja, bet daug tragiškų įvykių įvyksta tamsiu paros metu. Neapšviestu keliu be atšvaito einantis pėstysis ar važiuojantis dviratininkas rizikuoja savo gyvybe net 8 kartus daugiau nei keliaujantis su atšvaitais.
Mažeikių policijos bendruomenės pareigūnės lapkričio mėnesį vykdė prevencines priemones, skirtas pėsčiųjų bei dviratininkų saugumui didinti. Mažeikių mieste bei rajono miesteliuose sutiktiems pėstiesiems ir dviratininkams buvo dalinami atšvaitai bei liemenės su šviesą atspindinčiais elementais. Pareigūnės akcentavo apie jų reikalingumą bei tinkamą dėvėjimą:

  • atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad būtų matomas iš visų pusių;
  • pakabinamą atšvaitą, pervertą virvele, segtuku reikia prisegti prie drabužių (pvz. kišenės) dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje;
  • atšvaitą-juostelę lengvai uždėti ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje;
  •  turint tik vieną atšvaitą, jį pritvirtinkite (prisisekite) prie drabužių dešinėje pusėje;
  • liemenė turi būti ne tik ryškios spalvos (oranžinės, geltonos ar kt.), tačiau ties juosmeniu ant jos turi būti du ar daugiau horizontalių šviesą atspindinčių elementų.

Mažeikių policijos bendruomenės pareigūnės primena, kad Kelių eismo taisyklės ne rekomenduoja, bet reikalauja laikytis nustatytų normų ‒ tamsiuoju paros metu pėstieji privalo tinkamai (kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje) segėti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Tėvai ar juos atstojantys asmenys turėtų pasirūpinti nepilnamečiais vaikais, savo vyresnio amžiaus artimaisiais, kad jie turėtų ir tamsiuoju paros metu segėtų atšvaitus ar dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais.
Dviratininkams ir elektrinių paspirtukų vairuotojams bendruomenės pareigūnės taip pat primena, kad, Kelių eismo taisyklių 56 p., dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuodamas važiuojamąja dalimi dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu, arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.
Primename, jog atšvaitas gali išsaugoti gyvybę kelyje. Tai viena iš efektyviausių priemonių, kai neapšviestuose kelio ruožuose automobiliu važiuojantis vairuotojas gali jau iš tolo pamatyti einantį žmogų ar vaiuojanti dviratininką ir tokiu būdu išvengti skaudžios nelaimės kelyje.
Policijos pareigūnai visoje Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisraito aptarnaujamoje teritorijoje ir toliau vykdys prevencines priemones, kurių metu aktyviai kontroliuos, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų, juos pažeidusiems taikys ne tik prevencinio, bet ir administracinio poveikio priemones pagal LR ANK 428 str.
Būkime saugūs, saugokime save ir kitus bei nepamirškime atšvaito!