Pareigūnai ir toliau vykdo priemones neblaiviems vairuotojams išsiaiškinti bei primena nuo lapkričio pradžios pradėsiančius galioti Kelių eismo taisyklių sezoninius reikalavimus

Data

2020 11 03

Įvertinimas
0
E9602596-E8EA-43BB-B8AB-6B1544600733.JPG

Ankstų rytą eismas keliuose neišvengiamai intensyvėja, skubantys vairuotojai kartais linkę „primiršti“ kai kuriuos Kelių eismo taisyklių reikalavimus.
Lapkričio 3 d., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, Telšių r., Rainių mstl. ir Telšiuose, vykdė policinę priemonę skirtą neblaiviems vairuotojams išaiškinti. Vykdytos priemonės rezultatai nudžiugino pareigūnus – nesustabdyta nei viena transporto priemonė,  kurios vairuotojas už automobilio vairo būtų sėdęs apsvaigęs nuo alkoholinių gėrimų.
Pareigūnai primena, kad ir toliau aktyviai vykdys įvairias prevencinės priemonės, skirtas neblaiviems vairuotojams išsiaiškinti.
Saugant save ir kitus, Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį, kad nuo lapkričio pradžios pradeda galioti Kelių eismo taisyklių sezoniniai reikalavimai:

  • Leistinas važiavimo greitis: lapkričio–kovo mėnesiais ne gyvenvietėse lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse ir greitkeliuose leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu.
  • Nuo lapkričio 10 d. (iki kovo 31 d.) draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis.
  • Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.
  • Su dygliuotomis padangomis galima važinėti nuo lapkričio 1 d. (iki balandžio 10 d.). Naudojant tokias padangas, ant automobilio galo turi būti priklijuotas nustatytas skiriamasis ženklas – baltas lygiakraštis trikampis su raudonu apvadu ir padangos dyglio simboliu viduryje.
  • Naudojamų padangų protektoriaus rašto gylis (M1 klasės transporto priemonės) (nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d.) – ne mažesnis kaip 3,0 mm.

Labai svarbu, kad tinkamai veiktų transporto priemonės stabdžiai, stiklo valytuvai, būtų sureguliuotos žibintų šviesos. Savo transporto priemonėje būtina turėti avarinio sustojimo ženklą, gesintuvą (-us), pirmosios pagalbos rinkinį (-ius), ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais (jos prireiks sustojus kelyje tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui).
Šiuo metų laiku, rudenį, važiavimo ir eismo sąlygas sunkina ilgas tamsusis paros metas, meteorologiniai reiškiniai (lietus, dulksna, rūkas, šlapdriba), šlapia (slidi) danga), neapšviestuose keliuose sunkiai pastebimi pėstieji, neturintys šviesą atspindinčių elementų, dėl to pasirinktas saugus (ne leistinas) važiavimo greitis – vienas pagrindinių aspektų saugiai pasiekti kelionės tikslą.
Tam, kad saugiai pasiektume kiekvienos kelionės tikslą, kelyje būkime atidūs, kantrūs ir laikykimės Kelių eismo taisyklių.