Pareigūnai ėmėsi tikrinti nesąžiningus prekeivius

Data

2020 04 14

Įvertinimas
0
399023-383815-756x425.jpg

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimų skyriaus pareigūnai atliko patikrinimą dėl prekybos apsaugos nuo koronaviruso priemonėmis, kurios šiuo metu rinkoje turi itin didelę paklausą. Siekiant nustatyti ir užkardyti galimus asmenų, siekiančių pasinaudoti esama padėtimi, vykdomus spekuliacinius atvejus, socialiniuose tinkluose bei internetiniuose skelbimų portaluose buvo peržiūrėti patalpinti skelbimai. Pasirinktame „Skelbiu.lt“ portale rastas patalpintas skelbimas, kuriame įkelta daugkartinių veido kaukių nuotrauka bei prekės aprašymas: „Apsauginės veido kaukės, vieneto kaina 3 eurai, miestas Telšiai“.

Balandžio 8 d. pareigūnams paskambinus skelbime nurodytu telefono numeriu, atsiliepė asmuo, kuris paaiškino, kad daugkartines veido kaukes parduoda po 1,80 eurą. Pagal šią informaciją pareigūnai atliko kontrolinį pirkimą. Su pardavėju buvo susitarta susitikti Telšių mieste, stoties prieigose, dėl 5 kaukių pirkimo, kurių bendra kaina 9 eurai. Atvykęs asmuo pardavė ir kontrolinį pirkimą atlikusiems pareigūnams perdavė daugkartines veido kaukes.

Patikrinimo metu paaiškėjo, kad asmuo vykdo smulkią prekybą daugkartinėmis kaukėmis be verslo liudijimo, apie tai nustatyta tvarka neinformavęs Valstybinės mokesčių inspekcijos. Asmeniui surašytas ANK protokolas pagal ANK 127 str., dėl neteisėto vertimosi komercine veikla. Asmuo padaręs administracinį nusižengimą yra Telšių miesto gyventojas, kuris balandžio 3 d. jau buvo baustas už analogiškus veiksmus Plungės mieste.

Neteisėtas vertimasis komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla, kuriai reikalinga licencija, užtraukia baudą nuo 390 iki 1100 eurų, o toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą iki 2400 eurų.