Nurodymai gyventojams karantino metu

Data

2020 03 20

Įvertinimas
0
275837-158345-756x425.jpg

Kovo 19 d. valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, priėmė sprendimą dėl gyventojų elgesio parkuose ir kitose viešose vietose ribojimo, kuriuo siekiama valdyti gyventojams kylančią grėsmę dėl koronaviruso plitimo.

Dėl šio sprendimo, gyventojai privalo laikytis elgesio parkuose ir kitose vietose, karantino metu, nurodymų:

  • Parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse gyventojai turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei 5 žmonių – grupelėmis;

  • Parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantys gyventojai privalo laikytis saugaus kontaktodidesnio nei 2 metrų – atstumo ir trumpesnio nei 15 minučių kontakto, vengti tiesioginio fizinio kontakto bei laikytis tinkamos asmens higienos;

  • Vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikams.

Lietuvos Respublikos Vyriausybei patvirtinus sprendimą dėl elgesio parkuose ir viešose vietose, Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas stiprina savo pajėgas. Pareigūnams ši situacija, kurią esant karantino laikotarpiui šalyje tenka matyti mokyklų stadionuose, vaikų žaidimų aikštelėse, kelia susirūpinimą, todėl policija didina patrulių pajėgas, imasi priemonių kontroliuoti viešąsias erdves, kur būriuojasi daug žmonių, kad būtų užtikrintas karantino sąlygų laikymasis, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą.

Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dėkoja Telšių, Mažeikių, Kelmės, Akmenės rajonų gyventojams už pilietiškumą, supratingumą ir informaciją apie asmenis, pažeidžiančius karantino nurodymus.

Pareigūnai operatyviai reaguoja į tokį gyventojų elgesį ir gautus pranešimus. Todėl prašome išlikti budriems ir primename, kad didžiausia vertybė – saugumas. Rekomenduojame laikytis nurodymų, būti drausmingiems, gerbti ir saugoti savo bei aplinkinių asmenų sveikatą.

 

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija.