Noras švęsti – viena iš karantino nesilaikymo priežasčių

Data

2021 01 05

Įvertinimas
0
04D2BCDC-C94C-43E9-8A0C-E0DA5AD442D1.JPG

Šiemet Naujuosius turėjome sutikti ramiau, bet štai ne visi išgirdo nurodymą pasitikti juos viename šeimos ūkyje ir savo gyvenamojoje savivaldybėje. Artėjant Naujųjų metų nakčiai, gruodžio 31 d., policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Kelmės r., Panūdžių k. esančioje poilsiavietėje yra nesilaikoma karantino sąlygų, joje būriuojasi poilsiautojai.

Pareigūnai nedelsiant ir operatyviai reaguodami į šį pranešimą nuvyko nurodytu adresu. Informacija pasitvirtino – poilsiavietėje buvo daugiau nei vienas šeimos ūkis. Policijos pareigūnai 6 asmenims, atvykusiems iš kitų savivaldybių, surašė protokolus pagal LR ANK 45 str. 4 d. už tai, kad nesilaikė Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimu Nr.1226 "Dėl karantino Lietuvos Respublikoje paskelbimo" 2.1.8.3 punkto reikalavimų, t. y. nesant būtinybei buvo išvykę iš savivaldybės, kurioje yra registruoti ar gyvena bei lankėsi kitoje savivaldybės teritorijoje. Negana to, buvo išsinuomoję kaimo turizmo sodybos gyvenamąsias patalpas ir tokiais savo veiksmais sukėlė pavojų išplisti ligai COVID 19.

O štai šios kaimo turizmo sodybos savininkas pats save pastūmėjo prie atsakomybės. Jam pradėta administracinė teisena pagal LR ANK 45 str. 4 d. už tai, kad nesilaikė Nutarimo 2.2.4.4 punkto reikalavimų - karantino laikotarpiu draudžiama apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti. Ir vėl gi, kaip ir poilsiautojai, taip ir jis, tokiu savo elgesiu sukėlė pavojų išplisti COVID 19 ligai.

Deja, bet Naujųjų metų sutikimas nebuvo joks pagrindas, dėl ko būtų reikėję vykti į kitą savivaldybę. Raginame nepamiršti laikytis reikalavimų - be rimtos priežasties nevykti iš namų.

Administracinių nusižengimų kodeksas už karantino pažeidimus numato baudą nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Prašome išlikti drausmingais bei supratingais. Primename, kad didžiausia vertybė – saugumas. Rekomenduojame laikytis nurodymų, būti atsakingiems, gerbti ir saugoti save bei aplinkinius. Nepamirškime, kad karantinas šalyje tęsiasi iki sausio 31-osios.