Netoleruotinas pareigūno vardo žeminimas

Data

2020 09 09

Įvertinimas
1
5e4f93b4ef6bc.jpg

Policijos pareigūnai, dirbdami savo tiesioginį darbą ir atlikdami pareigą, susilaukia ne tik padėkų. Deja, pasitaiko pareigūnų, žeminančių pareigūnų vardą. Telšių apskr. VPK Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai 2019 m. spalio 18 d. inicijavo tarnybinį patikrinimą dėl Telšių apskr. VPK Mažeikių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūno veiksmų.

2019 m. spalio 17 d. Akmenės rajono policijos komisariate gautas pareiškimas, kad Mažeikių rajone įvykdyta medienos vagystė. Vagystės metu pavogta 2,61 kietmetrio pirmos grupės malkų, kurių vertė 78.30 eurai. Dėl šios vagystės pradėta administracinio nusižengimo teisena pagal ANK 108 straipsnį. Atliekant tyrimą nustatyta, kad vagystė užfiksuota įrengta vaizdo stebėjimo kamera. Pateiktose nuotraukose užfiksuotas automobilis VOLVO ir prie jo prikabinta priekaba. Tyrimo metu nustatyta, kad automobilis ir priekaba priklauso pareigūnui dirbančiam Telšių apskr. VPK Mažeikių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriuje.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai jau kelerius metus sėkmingai vykdo savo darbą, vykdo policijos darbuotojų apsaugą nuo galimo neteisėto poveikio, kuriuo siekiama paveikti sąžiningą ir objektyvų pareigų atlikimą. 2019 m. spalio 21 d. pranešimu dėl tarnybinio nusižengimo pareigūnui pranešė, kad yra atliekamas tarnybinis patikrinimas. Pareigūnas, galimai padaręs nusižengimą, stengdamasis išvengti atsakomybės, ieškojo žmonių, artimųjų, draugų, jiems darydamas poveikį, įkalbinėjo kitus asmenimis, kad šie meluotų policijos pareigūnams ir prisiimtų atsakomybę už jo galimai padarytą administracinį nusižengimą. Būdamas policijos pareigūnu pažeidė Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymą, Lietuvos policijos darbuotojų etikos kodeksą. Savo veiksmais ir elgesiu pažemino policijos pareigūno vardą, sulaužė Vidaus tarnybos sistemos pareigūno priesaiką. Pareigūnas buvo nušalintas nuo pareigų tarnybinio patikrinimo pabaigos.

Teismas, 2020 m. birželio 19 d., konstatavo, kad pareiškėjas atleistas iš tarnybos ne tik pagal pranešime apie tarnybinį nusižengimą formuojamas kaltinimo ribas, bet ir už tai, kad tyrimą atliekantiems pareigūnams trukdė atlikti tyrimą, nustatyti tiesą, klaidino pareigūnus aiškinantis įvykio aplinkybes.

Kaltinamasis nesutiko su nutarimu bei pateikė apeliacinį skundą. Pareiškėjas apeliaciniame skunde prašė panaikinti Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmų sprendimą.

Teismas, įvertinęs nustatytas teisines ir faktines aplinkybes, sprendė, kad nustatyti veiksmai buvo akivaizdžiai neteisėti, besikertantys su visuomenėje galiojančiomis moralės nuostatomis. Pareiškėjo elgesys akivaizdžiai žemina vidaus tarnybos pareigūno vardą ir griauna sistemos autoritetą, todėl pripažintina, jog pareiškėjo veiksmai atitinka pareigūno vardo pažeminimo teisinę sampratą.

Rugpjūčio 26 dieną, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjus administracinę bylą pagal pareiškėją, apibendrinus išdėstytus motyvus, teisėjai nutarė, kad pirmosios instancijos teismas sprendimą įvertino teisingai. Todėl pareiškėjo apeliacinis skundas buvo atmestas, o pirmosios instancijos teismo 2020 m. birželio 19 d. sprendimas paliekamas nepakeistas.

Imuniteto ir vidaus tyrimo skyriaus pareigūnai informuoja, jog aktyviai dirbdami savo darbą, netoleruoja pareigūnų, kurie pažeidė teisės aktų reikalavimus ir savo elgesiu pažemino policijos pareigūno vardą bei sulaužė Vidaus tarnybos sistemos (policijos) pareigūno priesaiką.