Neblaivių jaunuolių gastrolės truko labai neilgai

Data

2020 10 14

Įvertinimas
0
ginti saugoti padeti.png

Nors apie alkoholio įtaką vairavimui, ir net tik, kalbama nuolatos, tačiau vis dar atsiranda vairuotojų, kurie ir toliau už automobilio vairo sėda apsvaigus nuo alkoholio bei tokių asmenų, kurie būdami neblaivūs pažeidžia viešąją tvarką, sutrikdo visuomenės rimtį, ir tvarką. Vieni tokių sučiupti spalio 12 dienos naktį, kai apie 4.05 val buvo gautas pranešimas, kad Telšių mieste du vaikinai demonstravo nepagarbą aplinkai bei aplinkiniam, naudojo smurtą bei apgadino svetimą turtą.
Masčio ežero pakrantėje esančioje aikštelėje, automobilio vairuotojas, važiuodamas automobiliu BMW, kliudė kitą stovėjusią transporto priemonę Ford Mondeo bei apgadino galinę kėbulo dalį. Ford Mondeo vairuotojas kartu su drauge tuo metu buvo automobilyje. Pamatęs ir pajutęs, jog atsitrenkė į jo automobilį, vairuotojas išlipo iš jo, tačiau sulaukė netikėtų veiksmų. Šalia BMW vairuotojo sėdėjęs keleivis, dėl chuliganiškų paskatų ėmė smurtauti prieš nukentėjusio automobilio vairuotoją, gimusį 1987 m. Po šių savo veiksmų abu, įtariama, neblaivūs, BMW automobilyje buvę asmenys, pasišalino iš įvykio vietos.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai savo įžvalgumo ir profesionalumo dėka, apie 5.40 val., vienoje Telšių mieste esančioje degalinės aikštelėje, pastebėjo pasišalinusį BMW automobilį. Automobilis buvo nežymiai apgadintas, ant automobilio stogo buvo padėtas gazuoto gėrimo butelis bei alkoholinio gėrimo butelis. Netrukus buvo nustatyta, kad automobilio viduje buvo abu iš įvykio vietos pasišalinę neblaivūs asmenys. Neblaivus (1,87 prom.), neturintis teisės vairuoti transporto priemonės, kai teisė vairuoti yra atimta, BMW automobilio vairuotojas, gimęs 1996 m. bei šalia jo sėdėjęs ir prieš kitą asmenį smurtavęs neblaivus (1,91 prom.) vaikinas, gimęs 1996 m.
Pareigūnai abu jaunuolius sulaikė. Šių jaunuolių atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai. Automobilio vairuotojas, pažeidęs kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisykles yra traukiamas baudžiamojon atsakomybėn pagal LR BK 281 str. 1 d. Tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Kartu su juo buvęs keleivis, smurtavęs prieš kitą asmenį, pažeidęs viešąją tvarką yra traukiamas baudžamojon atsakomybėn pagal LR BK 284 str. Tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, piktybiškai tyčiodamasis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Visgi, į pareigūnų rankas vis dar pakliūva nemažai vairuotojų, už automobilio vairo sėdusių apsvaigus nuo alkoholinių gėrimų. 2019 metų sausio – rugsėjo mėnesiais visoje Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 452 neblaivūs vairuotojai, 2020 metais tuo pačiu laikotarpiu – 384, 2019 metais neblaiviems vairuotojams surašyti 226 Administracinio nusižengimo protokolai, šiemet – 157 protokolai. Neblaivių vairuotojų pagal BK 281-1 str. 1 d. 2019 metais – 223, šiemet – 225.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ragina laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, būti drausmingiems bei nesėsti už vairo apsvaigus nuo alkoholio ar kitų psichotropinių medžiagų bei neturint tam teisės. Primename, kad alkoholio vartojimas ir dalyvavimas viešajame eisme – du nesuderinami dalykai, o saugumas – vienas iš pagrindinių tikslų, todėl dedamos visos įmanomos pastangos viešosios tvarkos užtikrinimui!
Būkime pilietiški ir neleiskime, kad transporto priemones vairuotų bei iš eismo įvykio vietų šalintųsi neblaivūs asmenys. Įtarus ar pastebėjus tokius atvejus, skambinkite bendruoju pagalbos centro telefono numeriu 112.