Kelmiškis sukėlė pavojų kitiems užsikrėsti pavojinga COVID-19 liga

Data

2021 01 15

Įvertinimas
0
IMG_6404.JPG

Vis dar plintant COVID-19 ligai, nesuvokiamas darosi neatsakingas žmonių elgesys, kurie lengva ranka numoja į jiems skirtus apribojimus. Žmonės, kuriems jau diagnozuota ši liga, lengvabūdiškai bendrauja su aplinkiniais, lankosi viešosiose vietose, parduotuvėse, taip platindami virusą bei sistemiškai keldami pavojų kitiems užsikrėsti ypač pavojinga užkrečiamąją liga. Deja, tokių žmonių susivokimui, pareigūnams tenka panaudoti baudžiamuosius teisinius instrumentus ir dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis saviizoliacijos taisyklių pažeidimo pradėti ikiteisminius tyrimus.

Štai vakar, sausio 14 d. apie 13.00 val., Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai tikrino COVID-19 liga sergančius asmenis, kuriems paskirta saviizoliacija. Nuvykus į Kelmės rajone esantį Aukštpamedžių kaimą, pas ten gyvenantį 35 metų vyrą, gyvenamojoje vietoje pareigūnams jo rasti nepavyko – jis buvo pasišalinęs iš saviizoliacijos vietos. Kaip paaiškėjo vėliau, sergantis vyras kartu su draugu, be svarbios priežasties, vienu automobiliu vyko ir lankėsi parduotuvėje.

Kad serga COVID-19, vyras žinojo, kad jam privaloma saviizoliacija, medikų jis irgi buvo įspėtas. Todėl saviizoliacijos pažeidimas traktuojamas kaip sąmoningas žmogaus žingsnis užkrėsti kitus šia pavojinga liga. Tam, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, tačiau, nepaisant to, kelia pavojų kitiems užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga, yra pradedamas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 277 str. 1 d. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.

Primename, kad saviizoliacija šiuo metu yra viena iš svarbiausių priemonių, kuri reikšmingai gali padėti siekiant stabdyti koronaviruso ir jo sukeliamos ligos plitimą. Pareigūnai įspėja, jog pandemijos metu visuomenė privalo griežtai laikytis medikų ir vyriausybės nurodymų bei apribojimų. Rekomenduojame būti drausmingiems, gerbti ir saugoti savo bei aplinkinių asmenų sveikatą. Už grėsmės visuomenei kėlimą ir toliau bus taikoma įstatymų numatyta atsakomybė.