Kelmės pareigūnai demaskavo vyrą, kuris „naminukę“ gamino „savo reikmėms“

Data

2021 01 21

Įvertinimas
0
naminuke.png

Vakar, sausio 20 d., Kelmės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai, operatyviai reaguodami ir tikrindami gautą informaciją apie tai, jog Kelmės rajono gyventojas, įtariama, gamina, laiko bei nedideliais kiekiais prekiauja namine degtine, išsirengė ir nuvyko į nurodytą adresą, esantį Kelmės r., Skogalio k. Informacija pasitvirtino.

Atliekant apžiūrą ir patikrinus vyrui, gimusiam 1954 m., priklausančias gyvenamąsias ir ūkines patalpas radiniai nustebino. Pareigūnai gyvenamojo namo rūsyje rado 28 litrus skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, iš jų  penki plastikiniai 5 litrų talpos bei trys plastikiniai 1 litro talpos buteliui. O štai tęsiant apžiūra toliau, pagalbiniame ūkiniame pastate, kuriame ir vykdavo naminės degtinės gaminimo procesas, rastas ir pats aparatas naminei degtinei gaminti.

Beveik visi demaskuoti „naminukės“ gamintojai pareigūnus tikina, kad ją gamino „savo reikmėms“. Tokią pat versiją pateikė ir vakar demaskuotas vyras. Deja, nepaisant to, kokiu tikslu gaminama naminė degtinė, įstatymas už tokią gamybą numato baudžiamąją atsakomybę. Šiam Kelmės rajono gyventojui pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 201 str. 1 d. (Neteisėtas naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas), kur numatyta, kad tas, kas turėdamas tikslo realizuoti neteisėtai gamino, laikė, gabeno naminius stiprius alkoholinius gėrimus, nedenatūruotą ar denatūruotą etilo alkoholį, jų skiedinius (mišinius) arba juos realizavo, arba gamino, laikė, gabeno ar realizavo aparatus naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Gyventojų, turinčių informacijos apie nelegalią prekybą alkoholiniais gėrimais, tabako gaminiais, gaminamą naminę degtinę bei kitus pažeidimus ar nusikalstamas veikas, prašoma pranešti policijai tel. 112.