Kelių eismo taisyklių privalu laikytis ir per karantiną, ir per šventinį laikotarpį

Data

2020 12 22

Įvertinimas
0
AE230230-0F58-423F-892D-D14D7AD925F7.JPG

Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių metu, gruodžio 23 – sausio 1 d., Telšių Kelių policijos pareigūnai vykdys sustiprintas eismo saugumą užtikrinančias prevencines priemones, skirtas neblaivių vairuotojų ir kitų pavojingiausių KET pažeidimų išaiškinimui apskrities keliuose.

Tokio pobūdžio priemonės vyksta nuolat. Štai gruodžio 17 – 20 dienomis pareigūnai, vykdant šias ir neviešas bekontaktes priemones apskrities keliuose nustatė daugiau nei 50 įvairių kelių eismo taisyklių pažeidimų ir net 60 atvejų, kai vairuotojai viršijo leistiną važiavimo greitį.

Išaiškinti 4 neblaivūs vairuotojai. Vairuotojų atžvilgiu surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Jie atsakys administracine tvarka. Priemonių metu įkliuvo ir keturi neblaivūs dviratininkai. Vienam iš jų nustatytas vidutinis girtumas. Dviračio vairavimas, kai tai daro neblaivus, daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės, asmuo, užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt iki vieno šimto penkiasdešimt eurų. Tarp patikrintų transporto priemonių – atsakomybės neišvengs 3 vairuotojai nesegėję saugos diržų. Už saugos diržo nesegėjimą vairuotojui ar keleiviui gresia bauda nuo 30 iki 50 eurų. Vis dar pasitaiko ir asmenų, kurie už automobilio vairo sėda neturėdami tam teisės. Per keturias dienas pareigūnams įkliuvo 2 tokie vairuotojai. O štai 25 transporto priemonės dalyvavo viešajame eisme pažeisdamos reikalavimus, 17 transporto priemonių pažeidė kelio ženklų, žmonių vežimo ir kitas kelių eismo taisykles bei 2 vairuotojai pavojingai ir chuliganiškai vairavo.

Primename, kad ir toliau intensyviai naudojami greičio matavimo prietaisai. Nors visi žinome, kad leistino greičio viršijimas – viena didžiausių problemų, su kuriomis tenka susidurti policijos pareigūnams, tačiau minėtu laikotarpiu nustatyta 60 greičio viršijimo atvejų. Iš jų - 7 vairuotojai leistiną greitį viršijo daugiau nei 50 km/val. Už tokį nusižengimą vairuotojams numatytas teisės vairuoti atėmimas iki 6 mėnesių.

Saugant save ir kitus, pareigūnai atkreipia vairuotojų dėmesį ir primena, kad šventiniu laikotarpiu netoleruos alkoholinių gėrimų vartojimo ir girtų asmenų pasirodymo viešosiose vietose. Eismą prižiūrintys pareigūnai aktyviai tikrins vairuotojų blaivumą. Pareigūnai netoleruos ir kelių chuliganų, neblaivių ar apsvaigusių nuo narkotikų vairuotojų. Pabrėžiame, kad alkoholio vartojimas negali būti derinamas su dalyvavimu eisme. Atminkite, kad ir nežymus apsvaigimas įtakoja gebėjimus valdyti transporto priemonę, sulėtina reakcija, trikdo koordinaciją.

Taip pat primename, kad žiemos laikotarpiu nepalankios oro sąlygos įtakoja tai, kad kelio danga dažnai būna slidi arba apsnigta, todėl svarbu ne tik laikytis leistino, bet pasirinkti saugų važiavimo greitį. Pareigūnai pataria atsakingai įvertinti savo įgūdžius - vairuokite atsakingai, venkite rizikingai manevruoti, pasirenkite saugų važiavimo greitį, atsižvelkite į kelio būklę.

Telšių Kelių policijos skyriaus pareigūnai informuoja, kad intensyviai vykdys eismo dalyvių kontrolę, todėl raginame vairuotojus keliuose elgtis atsakingai ir drausmingai, laikytis visų Kelių eismo taisyklių reikalavimų, segėti saugos diržus, nevairuoti apsvaigus nuo alkoholio ar neturint tam teisės.

Šventiniu laikotarpiu būkite atsakingais ir saugiais keliuose! Saugokime ne tik save, bei ir kitus eismo dalyvius!