Kelio užteršimas – pažeidimas, galintis kainuoti kelis šimtus eurų

Data

2021 09 02

Įvertinimas
0
5688-item-1250.jpg
Asociatyvi nuotrauka

Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas kreipiasi į ūkininkus su prašymu: išvažiuodami iš dirbamų plotų, sunkiasvore transporto priemone neterškite kelio dangos, užtikrinkite eismo saugumą.

Neretai tenka pastebėti purvinais ratais į kelią išriedėjusias sunkiasvores transporto priemones. Tenka pamatyti, kaip į viešo naudojimo asfaltuotus kelius išvažiavusi žemės ūkio technika paskui save palieka smėlio, molio ir žemių šleifus, kurie ne tik užteršia važiuojamąją kelio dalį, tačiau ir kelia pavojų kitiems eismo dalyviams. Dėl užterštos kelio dangos blogėja eismo sąlygos ir kyla didesnė eismo įvykių tikimybė.

Išvažiuodami iš dirbamų plotų, statybviečių, sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojai turi pasirūpinti, kad neterštų kelio dangos ir nesukeltų pavojaus eismo saugumui.

Atsakomybė už kelio dangos teršimą yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 459 str. 9 d. – automobilių kelių, kelio statinių, įrenginių ar kelių eismo techninių reguliavimo priemonių sugadinimas, važiavimas asfalto danga vikšriniu transportu, kliūčių eismui keliuose sudarymas, kelio dangos užteršimas užtraukia baudą nuo 300 iki 560 eurų.

Piniginė bauda yra kur kas mažesnė bėda, nei dėl užterštos kelio dangos kilęs skaudus eismo įvykis. Raginame vairuotojus kelyje elgtis atsakingai ir laikytis Kelių eismo taisyklių – pastebėję privalome kaip įmanoma greičiau pašalinti nuo kelio dangos purvus ar panaikinti kitas aplinkybes, galinčias trikdyti saugų ir sklandų transporto priemonių eismą tam, kad išvengtume nepageidaujamų pasekmių.

Viliamės, kad žemės ūkio darbus sunkiasvorėmis transporto priemonėmis dirbantys ūkininkai ir kiti vairuotojai geranoriškai supras šios problemos svarbą ir rūpindamiesi savo bei kitų eismo dalyvių gerove, nekels pavojaus.