Keičiasi policijos reagavimas į pranešimus

Data

2020 10 05

Įvertinimas
0
275837-158345-1287x836.jpg

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje, yra ribojamas patekimas į Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Gyventojų, atvykusių į komisariatą, prašome skambinti ant durų nurodytais tyrėjų kontaktais. Tyrėjas atvykusį asmenį pasitiks ir atsakys į visus rūpimus klausimus. Kontaktų sąraše neradus darbuotojo, pas kurį atvyko gyventojas, prašome skambinkite tel. 61207, po darbo valandų ir savaitgaliais spausti greitojo rinkimo mygtuką.

Siekiant išvengti tiesioginio kontakto, pranešimus, skundus ir prašymus, siūlome:

  • registruoti naudojantis www.epolicija.lt elektroninių paslaugų sistema.

Policijos pareigūnų konsultacijos kitais klausimais teikiamos:

  • el. paštu info@policija.lt
  • nemokamu tel. 8 700 60000

Į pavojingiausius A ir B kategorijos pranešimus – kuomet yra ar gali kilti reali grėsmė žmogaus sveikatai ir gyvybei – policija ir toliau reaguoja įprastu būdu, todėl būkštauti ir nerimauti, kad nebebus kam užtikrinti viešosios tvarkos, pagrindo nėra. Situacija kontroliuojama visiškai - į pranešimus apie įvykius bei nusikaltimus reaguojama, eismo saugumas kontroliuojamas.

Tačiau keitėsi reagavimas į C kategorijos pranešimus. Tai tokie pranešimai, kuomet nekyla grėsmė žmogaus sveikatai ar gyvybei ir nereikalinga skubi pagalba. Pareigūnai į tokius pranešimus reaguoja nuotoliniu būdu – ne tik telefonu, bet ir elektroniniu paštu, ar naudodami vaizdo konferencinį ryšį. Jie renka pirminę informaciją apie įvykį, spręndžia dėl pajėgų siuntimo į įvykio vietą pagal gaunamus pranešimus, teikia konsultacijas ir pagalbą gyventojams nuotoliniu būdu (pavyzdžiui, dėl pareiškimo pateikimo, dokumentų pateikimo būdo ir t. t.). Esant būtinumui, pareigūnai pradeda ikiteisminį tyrimą, susijusį su pranešimu, atlieka galimus procesinius veiksmus nuotoliniu būdu.
Policija atkreipia dėmesį, kad žmogui paskambinę pareigūnai neprašys jo kontaktinių duomenų, asmeninių elektroninės bankininkystės slaptažodžių, kitos asmeninės informacijos. Jei žmogui kyla bent menkiausias įtarimas, siūlome nutraukti pokalbį ir skambinti policijos informacijos telefonu 8 700 60000.

Saugokime save ir kitus, būkime kantrūs bei supratingi!

Policija ragina visus žmones būti budriais ir sąmoningais bei laikytis visų saugumo reikalavimų.