Greičio mėgėjų medžioklė „trikojų“ pagalba

Data

2020 02 27

Įvertinimas
2
trikojis foto.JPG

Eismo saugumo užtikrinimas keliuose, Kelių eismo taisyklių laikymosi kontrolė – vieni didžiausių Kelių policijos pareigūnų prioritetų. Nepaisant keliuose tykančių pavojų, ypač esant sudėtingesnėms eismo sąlygoms, vairuotojai ne visada elgiasi atsakingai ar būna atidūs. Leistino greičio viršijimas – viena didžiausių problemų, su kuriomis tenka susidurti policijos pareigūnams.

Socialiniuose tinkluose ir spaudoje, pastaruoju metu, nuolat kalbama apie naujausius transporto priemonių greičio matuoklius, jų veikimą lazeriniu principu. Jie automatiškai fiksuoja visų - artėjančių ir tolstančių transporto priemonių greitį. Ši greičio matavimo įranga pažeidimą gali užfiksuoti 300 metrų atstumu. Greitį gali fiksuoti nuo 10 iki 320 km/h. Mobilieji greičio matuokliai yra atsparūs šalčiui ir karščiui bei veikia nepalankiomis oro sąlygomis.

Tačiau, nepaisant naujos technikos, vairuotojai neretai atsipalaiduoja ir pamiršta vairavimo taisykles. Greičio mėgėjų nestabdo nei dygstantys „pareigūnų pagalbininkai“ - mobilūs „trikojai“ greičio matuokliai.

Kad tokia nuomonė laužta ne iš piršto, rodo ir naujaisiais „trikojais“ – moderniais mobiliaisiais greičio matuokliais – užfiksuoti pažeidimai.

Praėjusią savaitę „trikojų“ pagalba užfiksuoti du didelio greičio mėgėjai. Vasario 19 dienos rekordininkas automobiliu skriejo 168 km/h, kai leistinas greitis toje kelio atkarpoje yra tik 90 km/val. Vairuotojui gresia bauda nuo 450 iki 550 eurų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki šešių mėnesių. Kito automobilio greitis siekė – 139 km/h, kai leistinas greitis toje teritorijoje taip pat buvo 90 km/h.

Telšių apskr. VPK Kelių policijos pareigūnai ir toliau intensyviai kontroliuoja eismo dalyvius, mobilių greičio matuoklių pagalba keliuose bus demaskuojami greičio mėgėjai. Vairuotojai raginami važiuoti atsakingai, laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir pasirinkti saugų važiavimo greitį.

 

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija.