Gelbėjo draugą – įkliuvo pats. Neblaivus automobilio keleivis bandė papirkti pareigūną

Data

2020 03 05

Įvertinimas
0
nuotrauka_nr_1.jpg

Nors socialiniuose tinkluose ir internetiniuose puslapiuose nuolat rašoma apie skaudžias pasekmes siūlant ar duodant policijos pareigūnams kyšį, vis tik dar atsiranda asmenų bandančių tokiu būdu „sutvarkyti reikalus“. Kelių eismo taisykles pažeidusio vairuotojo laukė administracinė atsakomybė, o prie noro padėti draugui „išsipirkti“ prisidėjo ir baudžiamoji.

Kovo 3 d., apie 16.47 val., Mažeikių r., Lėtenių k., darbo metu, patruliuojant dviem Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus vyriausiesiems patruliams, skiriamaisiais ženklais nepažymėtu tarnybiniu automobiliu, buvo sustabdytas automobilis Mazda 323, kurį vairavo vaikinas (gimęs 1990 m.). Paprašius pateikti vairuotojo pažymėjimą, 29-erių metų vaikinas to padaryti negalėjo, kadangi vairavo automobilį, neturėdamas teisės vairuoti, kai teisės vairuoti nėra įgijęs. Vairuotojui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, pagal ANK 424 str. 2 d.. Vaikinui už vairavimą neturint vairuotojo pažymėjimo gresia 300–450 eurų bauda.

Pareigūnams rašant protokolą, iš minėto automobilio staiga išlipo akivaizdžiai neblaivus keleivis (gimęs 1990 m.), nors jis girtumą nusistatyti atsisakė. Jis priėjęs prie tarnybinio automobilio, siekdamas, kad draugas išvengtų administracinės atsakomybės, norėjo „padėti“. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus vyriausiajam patruliui, vykdančiam tarnybines pareigas, siūlė ir davė 210 eurų kyšį, pinigus įdėdamas į tarnybinės uniformos kišenę. Asmuo „gelbėtojas“, bandęs papirkti pareigūnus, sulaikytas. Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 1 d. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Bet koks bandymas papirkti valstybės tarnautojus, siūlant jiems pinigus, paslaugas ar kitokius daiktus, užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Policijos pareigūnai primena, kad viešajame eisme dalyvauti neturint teisės vairuoti draudžiama. Vairuotojai raginami būti sąmoningais, paisyti taisyklių ir transporto priemones vairuoti tik turint tam teisę. Kiekvienas turime saugoti save bei kitus eismo dalyvius ir nepažeisti Kelių eismo taisyklėse numatytų reikalavimų.

Keliaukime saugiai ir atsakingai!

 

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija.