Bendruomenės pareigūnė vienišiems senoliams dovanojo Kalėdinį stebuklą

Data

2018 12 20

Įvertinimas
0
nuotrauka.jpg

Artėja pačios gražiausios žiemos šventės, kurių metu prie stalo susirenka patys artimiausi ir brangiausi žmonės. Šv. Kūčių vakare ant stalo kvepia 12 patiekalų. Visi su šilčiausiais palinkėjimais vienas kitam laužo Kalėdaitį, dalinasi juo su šeimos nariais. Sukalbėję maldą vaišinasi ant stalo padėtais valgiais. Tai atrodo taip paprasta ir suprantama. Kai namie gera ir jauku, niekas net nepagalvoja, kad gali būti ir kitaip.

Šalia mūsų gyvena ne vienas ir ne du, orios senatvės nusipelnę vieniši senoliai. Daugelis jų neturi nieko kas juos tą vakarą pakviestų prie stalo, kas po eglute padėtų nors mažytę dovanėlę, kas papasakotų savo istoriją ir išklausytų prisiminimus apie jų šventes, kai jie dar buvo vaikai.

Šios šventinės nuotaikos įkvėpta Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė A. Šarauskienė nusprendė savo darbą dirbti taip, kad jos apsilankymas pas vienišus senolius nebūtų tik pokalbis apie tai, kaip reikia saugotis sukčių, kurie nuolat naudojasi patikliais senyvo amžiaus žmonėmis ir apgaule išvilioja visas jų santaupas, ne tik apie tai kaip reikia saugiai vaikščioti tamsiu paros metu ir visada užsidėti atšvaitus, bet norėjo jiems nors šiek tiek padovanoti šventinės nuotaikos ir sušildyti jų namus dovanomis.

Prie šios gražios iniciatyvos taip pat prisidėjo Dabikinės kaimo bendruomenėje įsikūrusios Saugios kaimynystės grupės pirmininkė Ingrida Petkienė su visu pulku pačių šauniausių gyventojų. „Sunku rasti žodžius, kuriais norėčiau Jiems visiems atsidėkoti. Šių žmonių nuoširdumas ir noras padėti sužavėjo visus mano aplankytus senolius. Pasijaučiau tikru Kalėdų seneliu su pilnais maišais maisto, megztų kojinių, pirštinių, vaikų padarytais atvirukais ir namuose keptais dar šiltais kvapniais pyragais“, - sakė bendruomenės pareigūnė A. Šarauskienė.

Bendruomenės pareigūnė dalinosi jausmais, kuriuos tuo metu išgyveno, teigdama, kad jie yra nenusakomi. „Suspindusios ašaros senolių akyse į klausimus: Už ką man? Ką aš tokio padariau? Atsakiau: už tai, kad esate su mumis...už tai, kad Jūs rūpite kitiems, todėl Dabikinės bendruomenė nori Jums padovanoti Kalėdinį stebuklą“, - kalbėjo A. Šarauskienė.

Už kiekvienų durų slypi skirtingų žmonių gyvenimo istorija...tik atvėrus jas gali sužinoti kokia ji. Be galo geras jausmas, kai tu gali ją pakeisti įnešdamas nors trupinėlį šviesos.