Atkreipkite dėmesį į kelio ženklą! Kodėl jis ignoruojamas?

Data

2020 02 25

Įvertinimas
4
zenklas i psl.jpg

Panašu, kad kelio ženklų nepaisymas mūsų visuomenėje jau yra tapęs visuotinai priimtina elgesio norma. Pastatyti kelio ženklai, tačiau ignoruojami jų reikalavimai.
Jau daugiau nei metai Telšiuose, Birutės – Žemaitės gatvių sankryžoje stovi ženklas „402 – Važiuoti į dešinę“, kuris Birutės gatvėje (šalia Telšių sporto ir rekreacijos centro), sukti kairėn į Žemaitės gatvę piko valandomis draudžia. Leidžiama važiuoti tik rodyklės kryptimi.
Prie šio kelio ženklo pastatyta ir papildoma lentelė, nurodanti, kada galioja šis kelio ženklas, t. y. darbo dienomis nuo 7.30 val. iki 8.30 val. ir nuo 16.30 val. iki 17.30 val. Kelio ženklas galioja toje važiuojamųjų dalių sankirtoje, prieš kurią jis pastatytas, tačiau ženklo reikalavimai nėra taikomi maršrutiniam transportui.
Telšių apskr. VPK pareigūnai primena, kad Kelių eismo taisyklių pažeidimai, kelio ženklų ir ženklinimo nesilaikymas yra nuolat fiksuojami ir atsakomybę numato ANK 417 straipsnis.
Kelio ženklų paskirtis – kontroliuoti eismą, informuoti vairuotojus, įspėti apie grėsmes. Todėl jų nepaisymas kelia didelį pavojų.
Telšių apskr. VPK Kelių policijos pareigūnai prašo vairuotojų laikytis Kelių eismo taisyklių, atkreipti dėmesį į kelio ženklus ir vairuoti saugiai.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija.