Artėjantiems Seimo rinkimams rengiasi ir policija - ypatingą dėmesį skiria rinkimų skaidrumui

Data

2020 10 06

Įvertinimas
0
policija informuoja.jpg

Artėjant Seimo rinkimams, policija planuoja savo veiksmus bei vykdo pasiruošiamuosius darbus. Vienas iš svarbiausių uždavinių – kad rinkimai įvyktų skaidriai ir nebūtų rinkėjų papirkinėjimo ar informacijos keitimosi.
Pareigūnai aktyviai renka ir analizuoja informaciją, sudaro pažeidimų žemėlapį, dėlioja galimus reagavimo būdus, prevencinius veiksmus. Analizuojami probleminiai rajonai, kuriuose dažniausiai pastebimi rinkimų pažeidimai ar bandymai papirkinėti rinkėjus.
Policijos darbas vyks viešai ir neviešai, prieš rinkimus ir rinkimų metu pareigūnai atidžiai stebės elektroninę erdvę ir reaguos į galimus pažeidimus. Pareigūnų kontrolė bus organizuojama trimis lygiais, užtikrinant tam tikrus saugiklius – rajono, apskrities ir centriniu mastu.
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje, policija primena, kad rinkimuose  būtina laikytis saugumo reikalavimų, visi atėję balsuoti privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias veido apsaugos priemones, bendraujant laikytis saugaus atstumo.
Policija ragina žmones būti pilietiškais, pastebėjus ar turint informacijos apie galimus papirkimus ar kitus įstatymų pažeidimus kreiptis į policiją ir pateikti turimą informaciją. Pranešti apie pažeidimus galima per policijos elektroninių paslaugų portalą www.epolicija.lt, arba skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.