Artėjant ilgajam savaitgaliui – policijos pareigūnų patarimai gyventojams

Data

2020 10 27

Įvertinimas
0
policija primena.jpg

Artėjant spalio 30 – lapkričio 2 d., kai minime Visų Šventųjų ir Vėlinių dienas, gyventojai jau pradeda lankyti artimųjų kapus, tad natūralu, kad visos Lietuvos keliuose suintensyvėja transporto priemonių srautai, žmonės patiria problemų statant automobilius šalia kapinių. Taip pat daugelis žmonių vyks pas gimines, todėl visuose šalies keliuose transporto priemonių srautai, palyginti su įprastais savaitgaliais, bus gerokai intensyvesni. Policija įspėja eismo dalyvius – keliuose prasidėjo pavojingas eismui laikas, nes rudeniški orai keičia važiavimo sąlygas, tamsusis paros metas prasideda anksčiau, matomumą blogina krituliai, o prasidėjus šalnoms keliuose gali būti slidu. Šiomis dienomis vienas svarbiausių veiksnių, padėsiančių patirti kuo mažiau nepatogumų – tolerancija ir supratimas vieni kitų atžvilgiu.

Ilgąjį savaitgalį policija, siekdama tinkamai užtikrinti eismo dalyvių saugumą, viešąją tvarką, teisės pažeidimų ir nusikalstamų veikų prevenciją, skirs papildomas policijos pareigūnų pajėgas darbui keliuose. Dirbs maksimalios Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnų pajėgos. Siekiant perteikti pagrindinę informaciją apie saugumą, prevencinę akciją šalia kapinių vykdys bendruomenės pareigūnai ir policijos rėmėjai. Policijos pareigūnų viešasis ir neviešasis patruliavimas bus sustiprintas žmonių susibūrimo vietose, patruliavimo maršrutai bus nukreipiami į tas vietas, kuriose dažniausiai įvyksta teisės pažeidimų. Didžiausias dėmesys bus skirtas patruliavimui prie kapinių, eismo reguliavimui ir viešosios tvarkos priežiūrai, ypatingai darbui tamsiuoju paros metu.

Policija akcentuoja abipusę vairuotojų ir pėsčiųjų atsakomybę dėl saugaus dalyvavimo eisme ir pabrėžia, kad vairuotojai turi laikytis jiems privalomų reikalavimų pėsčiųjų atžvilgiu, o pėstieji turi vykdyti jiems nustatytas pareigas. Pėstieji, norėdami užtikrinti savo saugumą ir matomumą, turėtų laikytis nustatytų Kelių eismo taisyklių reikalavimų, judėti pėsčiųjų takais, šaligatviais, jei jų nėra – kelkraščiais prieš automobilių judėjimo kryptį, o per gatvę ar kelią eiti tik tam leistinose vietose, gerai įsitikinę, kad tai daryti yra saugu. Vairuotojams ypatingo atidumo priemonių būtina imtis vietose, kur į kelią gali įžengti pėstieji – gyvenvietėse, prie pėsčiųjų perėjų, gyvenamųjų namų kiemuose ir kitur. Svarbu, kad eismo dalyviai papildomo dėmesio skirtų savo matomumui kelyje užtikrinti, segėtų kitiems eismo dalyviams matomus atšvaitus, dėvėtų ryškiaspalvius drabužius (liemenes, diržus) su šviesą atspindinčiais elementais, naudotų šviečiančius žibintus (žibintuvėlius).

Policijos pareigūnai gyventojams pataria pasirūpinti savo turto saugumu:

  • Automobilių salonuose nepalikti daiktų (net jei tai tik tuščia kuprinė, kadangi vagis gali sumanyti ją patikrinti ir tuomet išdauš stiklą). Rankinę, piniginę pasiimti su savimi, visa kita paslėpti bagažinėje;
  • Tvarkant kapus ar degant žvakutes negalima palikti be priežiūros rankinės, telefono ar kitų asmeninių daiktų – jie akimirksniu gali pradingti;
  • Išvykdami iš namų neužmirškite gerai užrakinti namų durų, uždaryti langų, balkono durų, įjungti signalizacijos, jei tokios neturite, paprašyti kaimynų prižiūrėti jūsų būstą.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai pareigūnai ragina gyventojus būti budriais ir atsakingais, saugoti save ir savo turtą. Iš kiekvieno vairuotojo keliuose tikimės tolerancijos, supratimo ir kantrybės. Gerbkime save ir kitus, saugiai pasiekime kelionės tikslą ilgąjį savaitgalį!