Vykdyta tarptautinė prevencinė priemonė dėl prekybos žmonėmis

Data

2018 07 10

Įvertinimas
0
1.jpg

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rasa Gureckienė kartu su policijos rėmėjais ir jaunaisiais policijos rėmėjais pirmąją liepos savaitę vykdė tarptautinę prevencinę priemonę prekybos žmonėmis tema. Ši priemonė yra organizuojama dėl bendrų veiksmų nukreiptų į nusikaltimus, kurie susiję su prekyba vaikais, išaiškinimu, prevencija ir kontrole ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos mastu.

Tarptautinės priemonės tikslas – vykdyti prevenciją ir kontrolę, išaiškinti prekybos vaikais atvejus, kai jie tampa prekybos žmonėmis aukomis, siekiant juos išnaudoti tiek priverstinio darbo tikslais, vergijos ar panašiomis į vergiją sąlygomis, tiek nusikalstamoms veikoms vykdyti, tiek ir elgetavimui ar kitiems išnaudojimo tikslams.

Prevencinės policinės priemonės metu buvo lankomasi Telšių vaikų globos namuose, Žarėnų, Upynos bei Mitkaičių dienos centruose. Bendradarbiaujant su socialine darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis, buvo aplankytos socialinę riziką patiriančios – socialiai pažeidžiamos šeimos, kuriose auga nepilnamečiai asmenys, nuvykta į Šiaulių apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyrių Telšių rajono savivaldybės teritorijoje, kurioje susirinko probuojami asmenys. Jie buvo supažindinti su prekybos žmonėmis būdais bei pateikta pavyzdžių, kaip netapti šio nusikaltimo aukomis.

Susitikimų metu, pareigūnė aiškino, kas yra prekyba žmonėmis ir kokios jos galimos grėsmės bei kur kreiptis pagalbos patekus į tokią situaciją. Siekiant, kad žmonės dar geriau suprastų prekybos žmonėmis grėsmę, kartu su jais buvo analizuojamas parodyto trumpametražio prevencinio filmo „Viskas bus gerai“ turinys. Prie diskusijų prisijungė prevencinės programos dalyviai ir darbuotojai.