Telšiškis savo veiksmais nulėmęs įmonės bankrotą išklausė nuosprendį

Data

2018 10 10

Įvertinimas
0
temide.jpg

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai atliko ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamo bankroto ir aplaidaus apskaitos tvarkymo vienoje uždarojoje akcinėje bendrovėje, kuri buvo registruota Telšiuose. Tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad kaltinamasis (gimęs 1958 m.) būdamas Telšiuose įregistruotos uždarosios akcinės bendrovės direktoriumi nuo 2014 m. spalio 23 d. iki 2016 m. sausio 15 d. sąmoningai dirbo nuostolingai. Tuomet dar įmonės vadovu buvęs vyras, sudarė akivaizdžiai nenaudingas ir įmonės tikslams prieštaraujančias sutartis, skolinosi įmonės lėšas asmeniniais tikslais ir jų negrąžino. Taip pat aplaidžiai tvarkė buhalterinę apskaitą nesurašydamas dokumentų (atlyginimų mokėjimų ir lauko priedų mokėjimų žiniaraščių su pinigų gavimą patvirtinančiais pinigų gavėjų parašais). Tokiu būdu kaltinamasis veikė priešingai bendrovės interesams ir elementariems sąžiningo ūkininkavimo principams. Tokiu būdu vyras kreditoriams padarė kone 42 000 eurų turtinę žalą.

Telšių apylinkės teismo Telšių rūmuose š. m. rugpjūčio 31 d. buvo priimtas apkaltinamasis nuosprendis, kuriuo telšiškis pripažintas kaltu ir nuteistas pagal LR BK 209 str. (nusikalstamas bankrotas) ir LR BK 223 str. 1 d. (aplaidus apskaitos tvarkymas) laisvės atėmimo bausme 8 mėnesiams, tačiau vadovaujantis LR BK 75 str. bausmės vykdymas atidėtas 1 metams. Teismas apkaltinamajame nuosprendyje konstatavo, kad nusikalstamas bankrotas atsirado ne dėl įmonės veiklos rizikos, bet dėl sąmoningos asmens veiklos, siekiant būtent tokio rezultato.