Keturračio vairuotojo „žygdarbiai“: girtumas, bandymas papirkti ir pasipriešinimas policijos pareigūnams

Data

2018 11 26

Įvertinimas
0
papirkimas.jpg

Siekdami išvengti administracinės ar baudžiamosios atsakomybės, piliečiai vis dar bando papirkti policijos pareigūnus, įbrukdami jiems įvairias pinigines sumas. Dažniausiai tokie „drąsuoliai“ – neblaivūs asmenys. Vienas jų Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnams davė 100 eurų kyšį.

Šeštadienį, apie 2.30 val., Telšių apskr. VPK Kelmės r. PK Reagavimo skyriaus pareigūnai Kelmės r., Šedbarų k., pastebėjo keturratį motociklą be valstybinio numerio ženklo. Sustabdžius keturratį ir paprašius vairuotojo (gimęs 1989 m.) pateikti vairuotojo pažymėjimą bei transporto priemonės dokumentus, pastarasis nurodė, kad teisės vairuoti transporto priemonės neturi, o taip pat paaiškėjo, kad keturračiui neatlikta valstybinė techninė apžiūra, nedraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Pareigūnams pajutus nuo vairuotojo sklindantį alkoholio kvapą, šis buvo paprašytas pasitikrinti blaivumo. Siekdamas to išvengti, vyras pareigūnų prašė „susitarti“. Pareigūnams asmenį perspėjus dėl baudžiamosios atsakomybės, pastarasis to nepaisė ir iš piniginės ištraukęs dvi kupiūras po 50 eurų, įkišo pinigus į policijos pareigūno kelnių kišenę. Vairuotojui nustatytas vidutinis – 2,11 promilės girtumas.

Neblaiviam pažeidėjui nepavykus papirkti pareigūnų, šis tapo agresyvus jų atžvilgiu. Tarnybiniame automobilyje kumščiu trenkė policijos pareigūnui į veido sritį, o asmenį persodinant į kitą tarnybinį automobilį, koja spyrė kitam vyriausiajam patruliui į ranką ir koją.

Asmuo bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn pagal:

LR BK 281 str. 7 d. - už vairavimą esant neblaiviam, kai nustatyta daugiau negu 1,50 promilės girtumas, už kurį numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų;

LR BK 227 str. 1 d. - už policijos pareigūno papirkimą, už kurį numatyta bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų;

LR BK 286 str. - už pasipriešinimą policijos pareigūnui, už kurį numatyti viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Vairuotojas taip pat turės atsakyti ir administracine tvarka už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.