Aktyvi savaitė keliuose: 13 girtų vairuotojų, bandymas sprukti nuo pareigūnų

Data

2018 06 11

Įvertinimas
0
2.jpg

Telšių apskrities policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdomos kelių eismo dalyvių kontrolės metu Telšių, Akmenės, Mažeikių, Kelmės rajonuose birželio 4-10 dienomis iš viso buvo užfiksuoti 41 administracinės teisės pažeidimai, dar septyni neblaivūs vairuotojai patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Praėjusią savaitę iš viso nustatyti septyni neblaivūs automobilių vairuotojai, kuriems nustatytas didesnis nei 1,50 promilės girtumas (trys – Telšiuose, du – Mažeikiuose, po vieną Naujojoje Akmenėje ir Kelmės r.). Du iš šių neblaivių vairuotojų, Telšių ir Kelmės rajonuose, sukėlė eismo įvykius, kurių metu nukentėjo patys, taip pat apgadinti automobiliai bei kelio ženklai.

Kelionė baigėsi ir neblaiviam Mažeikių rajono gyventojui (gimęs 1998 m.), kuris vairavo transporto priemonę, kai jam tokia teisė yra atimta, o alkotesterio matuokliu vairuotojui nustatytas lengvas girtumo laipsnis - 0,97 promilės. Šis pažeidėjas patrauktas administracinėn atsakomybėn.

Per savaitę nubausti ir penki neblaivūs dviratininkai. Trims iš jų buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis (0,75 promilės girtumas, 1,27 promilės girtumas, 1,32 promilės girtumas), dviem – vidutinis (1,61 promilės, 1,75 promilės). Pažeidimai dviratininkams užtraukė pinigines baudas atitinkamai nuo 80 iki 150 eurų ir nuo 150 iki 200 eurų.

Dviem atvejais transporto priemonės buvo vairuojamos asmenų, kurie neturi tokios teisės. Toks teisės pažeidimas užtraukia baudą nuo 289 eurų iki 434 eurų.

Vienas asmuo ne tik vairavo transporto priemonę, kai tokia teisė jam yra atimta, bet ir spruko nuo policijos pareigūnų. Telšių r., Degaičių k., Tryškių g., pastebėjus automobilį „Volkswagen Golf“, kurio vairuotojas (gimęs 1986 m.) pamatęs policijos automobilį sustojo, apsisuko ir nurūko tolyn. Kelių policijos pareigūnams pradėjus vytis automobilį ir pareikalavus sustoti, vairuotojas nevykdė teisėtų reikalavimų, o toliau didino greitį. Stabdomas asmuo pasuko į Anulėnų g., kurioje įvažiavęs į namo kiemą sustojo.

Nors išlipęs vairuotojas vis dar bandė pasišalinti, tačiau buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Vairuotojas motyvavo, kad bijojo stoti policijos pareigūnams, nes jam atimta teisė vairuoti, todėl bėgo, tikėdamasis išvengti atsakomybės. Nors vairuotojas aktyviai bandė pasprukti nuo policijos pareigūnų, tačiau jis patrauktas administracinėn atsakomybėn už nepaklusimą uniformuoto policijos pareigūno teisėtam, aiškiai išreikštam nustatytą tvarką atitinkančiam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, todėl jam gresia piniginė bauda nuo 1150 iki 1450 eurų, taip pat gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

Kelių policijos pareigūnams vykdant Kelių eismo taisyklių laikymosi kontrolę buvo užfiksuoti penki asmenys, kurie pažeidė naudojimosi saugos diržais taisykles, t. y. važiavo neprisisegę. Jiems gresia baudos nuo 30 iki 50 eurų, pažeidimui pasikartojus – nuo 60 iki 90 eurų, o taip pat gali būti skiriamas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki dviejų mėnesių.

Užfiksuota net dešimt atvejų, kai vairuodami, asmenys rankomis naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis. Toks elgesys užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 90 eurų, bei gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

Sustabdyti ir patraukti administracinėn atsakomybėn du, dviejų metų vairavimo stažo neturintys pradedantieji vairuotojai, kurie automobilius eksploatavo be skiriamojo ženklo „Klevo lapas“.

Praėjusią savaitę aktyvūs buvo ir greičio mėgėjai. Nustatyti septyni, leistiną greitį viršiję asmenys. Vienas iš jų, vairuotojas, neturintis dviejų metų vairavimo stažo, Telšiuose, Plungės g., važiavo 94 km/val. greičiu, kai leistinas greitis – 40 km/val. Likę šeši vairuotojai greitį viršijo daugiau kaip 20 km/val., bet ne daugiau kaip 30 km/val. Jiems gresia baudos nuo 30 eurų iki 90 eurų.

Vienu atveju nustatytas pažeidimas, kai buvo pritvirtinti ne tai transporto priemonei išduoti valstybinio numerio ženklai. Toks pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 240 eurų iki 340 eurų. Taip pat gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo šešių mėnesių iki vienų metų.

Taip pat fiksuoti ir kiti pažeidimai, tokie kaip: dviem atvejais pateikti negaliojantys vairuotojo pažymėjimai, fiksuotas automobilio padangų neatitikimas nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimams, automobilio, kuriam neatlikta privalomoji techninė apžiūra, eksploatavimas, kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų nesilaikymas, lenkimo sankryžoje pažeidimas bei keleivių vežimo taisyklių pažeidimai.

Telšių apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai ragina laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems ir saugiems kelyje.